80 sağlık çalışanı deprem bölgesine gitti

80 sağlık çalışanı deprem bölgesine gitti

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından bölgedeki kurtarma çalışmaları devam ederken, Denizli’den de 80 sağlık çalışanı Denizli İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde deprem bölgesine gitti.

Türkiye’yi yasa boğan depremin ardından bölgeye diğer illerden destekler gitmeye devam ediyor. Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremin ardından binlerce bina yıkılmıştı. Deprem ile birlikte binlerce vatandaşımız hayatını kaybederken, çok sayıda vatandaşımızda yaralandı. Bölgedeki yaraları sarmak için mücadele eden kurtarma ekiplerinin yanında en büyük görevde sağlık çalışanlarına düşüyor. Bu kapsamda bölgedeki yaralılara sağlık anlamında yardım etmek için Türkiye’nin birçok bölgesinden sağlık görevlileri bölgeye sevk edildi.

Depremin ilk gününden UMKE ve sağlık ekiplerini bölgeye gönderen Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, önceki gün 80 sağlık personelini daha bölgeye gönderdi. Denizli İl Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğünde Denizli’den 80 sağlık çalışanı, deprem bölgesinde görev yapmak için bölgeye hareket etti.  Konuyla ilgili açıklamada bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Berna Öztürk; “Bölgedeki yaraların sarılması için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Yaraların biran önce sarılması için bugünde 80 sağlık çalışanımız bölgeye hareket etti. Arkadaşlarımızın yolları açık olsun, şifa veren elleriniz dert görmesin” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir