73 yaşındaki kadın sessiz katilden kurtuldu

73 yaşındaki kadın sessiz katilden kurtuldu

Denizli Devlet Hastanesi Jinekoloji Onkoloji Kliniği’nde yumurtalık kanseri tanısı konulan 73 yaşındaki Emine Erevcil, hastanede ilk kez uygulanan Basınçlı Kemoterapi (PIPAC) yöntemiyle ameliyat edilerek sağlığına kavuşturuldu. Karında şişlik, hazımsızlık, gaz, bulantı, iştahsızlık gibi nedenlerle Jinekoloji Onkoloji Kliniği’ne başvuran Emine Erevcil’e Jinekoloji Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Gülşah Selvi Demirtaş tarafından tahlil ve tekler yapıldı. Hastadan alınan […]

Denizli Devlet Hastanesi Jinekoloji Onkoloji Kliniği’nde yumurtalık kanseri tanısı konulan 73 yaşındaki Emine Erevcil, hastanede ilk kez uygulanan Basınçlı Kemoterapi (PIPAC) yöntemiyle ameliyat edilerek sağlığına kavuşturuldu.

Karında şişlik, hazımsızlık, gaz, bulantı, iştahsızlık gibi nedenlerle Jinekoloji Onkoloji Kliniği’ne başvuran Emine Erevcil’e Jinekoloji Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Gülşah Selvi Demirtaş tarafından tahlil ve tekler yapıldı. Hastadan alınan biyopside ileri evre yumurtalık kanseri tespit edildi. Radyoterapi ve Kemoterapi uygulanan hasta daha sonra Denizli Devlet Hastanesi’nde ilk kez uygulanan Basınçlı Kemoterapi (PIPAC) yöntemiyle ameliyat edilerek sağlığına kavuşturuldu.

Hastanın teşhis ve tedavi sürecini yürüten Jinekoloji Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Gülşah Selvi Demirtaş, yumurtalık kanserinin, yumurtalıktaki hücrelerin anormal büyümesi ile oluştuğunu, genellikle 50 yaşından sonra görüldüğünü, sıklıkla erken dönemde şikayet oluşmadığı için tanısının geç konduğunu söyleyerek şöyle devam etti: “Polikliniğimize başvuran 73 yaşındaki hastamızda ileri evre yumurtalık kanseri tespit ettik. Hastamızla birlikte tedavi sürecini planladık. Hastamıza önce kemoterapi uygulandı. Kemoterapi uygulamasına tümör iyi yanıt verdi ve küçüldü. Bunun üzerine hastamızı Cerrahi Onkoloji Uzmanı ile birlikte ameliyata aldık. Yaklaşık 4 saat süren ameliyatta tüm tümörlü alanlar temizlendi. Ameliyat esnasında hastamıza Denizli Devlet Hastanesi’nde ilk kez Basınçlı Kemoterapi(PIPAC) yöntemini de uyguladık. Hastamızın durumu şuan gayet iyi. Sağlıklı bir şekilde taburcu ediyoruz” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir