5 kişiyi nasıl öldürdüğünü böyle anlattı

5 kişiyi nasıl öldürdüğünü böyle anlattı

Aydın’ın Nazilli ilçesinde, boşanmak üzere olduğu eşinin de aralarında bulunduğu kalabalığa 2 pompalı tüfekle ateş açarak 5 kişiyi öldüren ve öz kızıyla birlikte 4 kişiyi yaralayan zanlı M.D., olay yerinde yapılan keşifte cinayeti nasıl işlediğini soğukkanlılıkla anlattı. 

Nazilli’nin Dallıca Mahallesi’nde 21 Temmuz 2018 tarihinde meydana gelen olayda; eşi T.D. ile boşanma aşamasında olan M.D, yanında getirdiği 2 pompalı tüfekle kayınpederinin evinde yemek yemekte olan kalabalığa rastgele ateş etmesi sonucu evde misafir olarak bulunan M.K. ve eşi F.K., kayınbirader B.K. ve eşi E.Ö.K. olay yerinde, diğer kayınbirader B.C.K. ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Eşi ve öz kızı T.D.’nin da aralarında bulunduğu 4 kişiyi ise yaralayan M.D., olay yerinden kaçtıktan sonra polise teslim oldu. M.D. hakkında, ‘tasarlayarak öldürme’ ve ‘akrabayı kasten öldürme suçlarından’ 5 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis, ‘eşini öldürmeye teşebbüs’ ve ‘silahla yaralama’ suçlarından 4 kez 13 yıldan 20 yıla kadar hapis istemiyle Nazilli Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

“YAZIN AYRI, KIŞIN AYRI KİŞİLİĞİM VAR”

Davanın 20 Aralık’ta görülen son duruşmasında “Yazın ayrı, kışın ayrı bir kişiliğim var. Kısa süre sonra pişman olup, özür diliyorum. Gayem evliliğimi sıkıntıya sokan ve bu duruma gelmemize neden olan B.’yi öldürmekti” diyen M.D.’ye bugün olay yerinde keşif yaptırıldı. Yoğun güvenlik önlemleri altında olayın gerçekleştiği bahçeli eve getirilen zanlı M.D., mahkeme heyetine cinayeti nasıl işlediğini anlattı. Tüm sorulara soğukkanlılıkla cevap veren M.D., 5 kişiyi öldürdüğü noktaları da ayrı ayrı gösterdi. Duruşmalarda olduğu gibi keşif sırasında da herhangi bir pişmanlık emaresi görülmeyen D.’nin bu tutumu tepki çekti. 

Zanlıya yaptırılan keşfi takip eden müşteki ve mağdurların avukatı Özlem Burcu Uğan Sevim, bir dahaki duruşmanın 6 Mart’ta görüleceğini söyledi. Sevim, “Mahkeme heyetinin kararı gereği bugün olay yerinde keşif yapıldı. Şimdi bilirkişi raporunun tamamlanmasını bekliyoruz. 5 kişiyi öldürdü, 4 kişiyi yaraladı. Kendi kızını öldürmeye çalışan bir zanlı ile karşı karşıyayız. 6 Mart’taki duruşmada en ağır şekilde cezalandırılması için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu. 
 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir