‘3 KASIM 2002 BU ÜLKENİN DÖNÜM NOKTASIDIR’

‘3 KASIM 2002 BU ÜLKENİN DÖNÜM NOKTASIDIR’

AK Parti’nin iktidara gelişinin 15. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımlayan 64. Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve Ak Parti Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu, “3 Kasım 2002 Genel Seçimi sonuçları bu ülkenin dönüm noktasıdır, yeni bir miladıdır” dedi. 

64. Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve Ak Parti Denizli Milletvekili Dr. Sema Ramazanoğlu, AK Parti’nin iktidara gelişinin 15. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Ramazanoğlu mesajında; “3 Kasım 2002 Genel Seçimi sonuçları bu ülkenin dönüm noktasıdır, yeni bir miladıdır. Resmen 14 Ağustos 2001 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde başlayan ancak kökü çok daha eskide olan kutlu yürüyüşümüz 3 Kasım 2002 günü milletimizin teveccühüyle iktidara gelmiştir. Bu seçimle birlikte on yıllar boyunca koalisyonlarla boğuşan, türlü siyasi çatışmalarla yıpranan ülkemiz istikrara kavuşmuş ve gerçek potansiyelini ortaya çıkarmıştır” dedi.

“HİÇBİR ZAMAN ZAFER SARHOŞLUĞU YAŞAMADIK”
Ramazanoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Osmanlı Devleti'nin manevi kurucusu Şeyh Edebali'nin ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ sözünü şiar edinen AK Parti kadroları, göreve geldiği günden beri insanı merkeze alan, milleti amir, devleti memur gören bir zihniyetle Türkiye'yi değiştirmiştir. Ülkeyi uluslararası toplum içinde hak ettiği yere taşımak için yoğun bir gayret göstermiştir. Bundan sonra da bu felsefemizle halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda yapacağımız çalışmalara devam edeceğiz. Bugüne kadar girdiğimiz bütün seçimlerden zaferle çıksak da hiçbir zaman zafer sarhoşluğu yaşamadık. Seçim sonuçlarında halkımızın desteğini bir gövde gösterisi olarak değil, millete hizmet için bir araç olarak gördük. Önümüzdeki her seçime de böyle bakmaya devam edeceğiz.”

“BUGÜN DEMOKRASİMİZİN, MİLLETİMİZİN ZAFER GÜNÜ”
“Bugün demokrasimizin, milletimizin zafer günü” diyen Ramazanoğlu, “Daha yolun başındayız. Ak Parti kadroları olarak ilk günkü heyecanla ve aşkla her zamankinden daha diri, her zamankinden daha vakur bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. İnşallah 15 yılda olduğu gibi önümüzdeki 2 yılda da güzel hizmetlere imza atarak 2019’da tekrar milletimizin huzurunda olacağız. 2019'da da "Durmak Yok, Yola Devam" diyerek Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 için koyduğumuz hedefleri bir bir gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bu hedeflerin neticesinde Türkiye Cumhuriyeti hem vicdani duruşunu güçlendirecek hem de Avrupa'da ve dünyada yükselen güç olan rolünü pekiştirecektir” şeklinde ifade etti.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir