3 FETÖ’CÜ; 8 MİLYON 300 BİN LİRA

3 FETÖ’CÜ; 8 MİLYON 300 BİN LİRA

İçişleri Bakanlığı tarafından terörle mücadele kapmasında oluşturulan “kırmızı, mavi, yeşil, turuncu ve gri bültenlerde” Denizli’den 3 isim OLDUĞU dikkat çekti. FETÖ/PDY’den aranan Denizlili 3 ismin yakalanmasına yardımcı olanlara toplamda 8 milyon 300 bin TL verilecek.

İçişleri Bakanlığı tarafından terörle mücadele kapmasında oluşturulan “kırmızı, mavi, yeşil, turuncu ve gri bültenleri” ve bültenlere girerek aranan isimler http://www.terorarananlar.pol.tr' resmi internet sitesiyle deşifre ediliyor. Sitede arananlar listesinde Denizlili 3 isim FETÖ/PDY’denarandığı bildiriliyor. 65 yaşındaki İsmail Büyükçelebi ile 58 yaşındaki Ahmet Kara İçişleri Bakanlığı tarafından Kırmızı Bülten’le arananlar listesinde yer alıyor. 66 yaşındaki Tavas’lı Mehmet Ali Büyükçelebi ise Gri Bülten’de arananlar listesinde bulunuyor.

Terörle Mücadele kapsamında suç faillerinin yakalanmasına yardımcı olanlara verilecek para ödülü kapsamında Kara ve Büyükçelebi’yi yakalatanlara 4’er milyon TL’ye yakın para ödülü konulmuş bulunuyor. Gri Bültenle aranan 66 yaşındaki Tavas’lı olan Mehmet Ali Büyükçelebi için, 300 bin TL’ye yakın para ödülü konulmuş bulunuyor. Arananlar listesinde yer alan 3 Denizlili için toplam ödül 8 milyon 300 bin TL’yi buluyor. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir