25 YIL ÖNCE ÖLDÜRÜLEN İTİRAFÇININ KATİL ZANLILARI YAKALANDI

25 YIL ÖNCE ÖLDÜRÜLEN İTİRAFÇININ KATİL ZANLILARI YAKALANDI

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı 25 yıl önce işlenen bir cinayetle ilgili yeni delillere ulaşması üzerine soruşturmayı derinleştirdi, itirafçıyı öldüren 3 PKK’lı yakalandı.

Yeşilyurt Mahallesinde 1992 yılında itirafçı M.A. öldürülmüş, yanındaki K.A. da yaralanmıştı. Cinayetin PKK terör örgütü taafından işlendiği yönünde güçlü şüpheler bulunmasına karşın yeterli delile ulaşılamadığından olay sürümcemede kalmıştı.
Denizli Cumhuriyet Başsavcıığı’ndan yapılan açıklamaya göre, cinayetle ilgili yeni delillere ulaşılması üzerine soruşturma tekrar başlatıldı. Soruşturma sonucunda, olayın şüphelisi olduğu belirlenen 3 kişi yakalandı. Başsavcılık olayla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu şüphelilerin PKK terör örgütü üyesi oldukları, PKK Terör Örgütü üyesi olarak örgüt üyeliği faaliyeti kapsamında suç teşkil eden ve vahim nitelikle olan adam öldürme ve yaralama eylemlerini gerçekleştirdiklerine ilişkin güçlü delillere ulaşılmıştır. Üzerlerine atılı Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak suçu ile kasten adam öldürme ve yaralama suçundan Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Büromuz tarafından terör suçlarına bakmakla görevli Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ne hitaben 14/02/2017 tarihli iddianame düzenlenmiştir” denildi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir