2020’de sigaraya zam gelecek mi? Sigarada yeni dönem başlıyor!

2020’de sigaraya zam gelecek mi? Sigarada yeni dönem başlıyor!

Sigara içenlerin arama motorlarında en çok arattığı konuların başında : ''Sigara zammı, 2020 sigara zamları, sigaraya yeni yıl zammı.'' gibi sorular geliyor. Ocak 2020'de zam gelmesi beklenen sigaraların ise yeni fiyatlarının ne kadar olacağına dair araştırmalar sürüyor. Geçen Ocak ayında gelen zamlarla sigara fiyatları oldukça yükselmişti.

Sigaraya geçtiğimiz aylarda zam gelmişti. Bazı sigara markaları 3 TL zam yapmıştı. Sigaraya en son 2019 Eylül ayında zam yapılmıştı. Daha önceden Ocak ayında da zam yapılan sigara yılda 2 defa zamlanmıştı.

Yeni yıla sayılı günler kala sigara kullanıcılarının merak ettiği sorular ise bir hayli fazla. Bir sitede paylaşılan ve 2020 Ocak ayından itibaren geçerli olacağı iddia edilen sigara fiyatları dudak uçuklatmıştı. 

Egehaber’in haberine göre; 2020 Ocak ayından itibaren zamlı fiyatıyla tüketilmesi beklenen sigaranın fiyatlarına ise halk isyan ediyor. İşte o internet sitesinde yer alan yeni sigara zammı sonrası geçerli olacağı iddia edilen sigara fiyatları:

KARABORSAYA DÜŞMÜŞTÜ

Yapılan zamların ardından, bazı sigara gruplarına yapılan zamdan sonra diğer sigara grubu Winston, Parlement ,Marlboro grubu sigaralara da zam geleceği yönündeki açıklamalardan sonra bakkal, market ve tekel bayilerinde sigaralar raftan kaldırılarak sigara almak isteyen vatandaşa “Elimizde kalmadı denilmeye başlanmış ve fırsatçılar sigarayı karaborsaya düşürmüş ve zam uygulamasından sonra piyasaya sürülmüştü.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir