2018 YILI KIZILAY’IN KURBAN VEKALETLERİ DEVAM EDİYOR

2018 YILI KIZILAY’IN KURBAN VEKALETLERİ DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz yıl kurban vekaletinde Türkiye 9’uncusu olan Kızılay Denizli Şube Başkanlığı, kurban vekaleti almaya devam ediyor. Kızılay Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu, Kurban kesimleri bayramın üçüncü gününe kadar süreceğini bildirdi.

Kurban Bayramı öncesinde kurban vekaletinde bulunmak isteyen vatandaşlar için Denizli Kızılay Şube Başkanı Erdal Otçu basın açıklaması yaptı. Kurban fiyatlarının ne kadar olduğunu ve vekalet şartlarını dile getiren Otçu, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi, “ Bu yıl kurban vekalet hisse bedeli 750 TL’dir. Türkiye çapında ki tüm et ve süt kurumları kurban bayramında sadece Kızılay’a hizmet veriyor. Kurban kesimleri Kurban Bayramı’nın üçüncü gününe kadar devam ediyor. Türk Kızılay’ının almış olduğu kurban vekaletleri Türk Kızılay’ının veteriner hekim, kameraman, müftülükten bir din görevlisi ve noter nezaretinde yapılıyor. Kurban kesimleri Kurban Bayramı’nın üçüncü gününe kadar devam ediyor. Et ve Süt Kurumu’nda kesilen hayvanlar ilk olarak dinlenme odasına sonra soğuk hava deposuna daha sonrasında işlenmiş et olarak raf ömrü 18 ay olan konserve kutularda muhafaza ediliyor ve yıl boyu ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor” dedi.

“BU YIL DA GÜZEL BİR DERECE ALMAYI ÜMİT EDİYORUZ”
Kurban vekaletinde oldukça titiz çalışıldığını dile getiren Başkan Otçu, “Her bir hayvanın karkas et olarak 150 kg olması gerekiyor. Kızılay Kurban Vekaletine oldukça dikkatli ve titiz yaklaşıyor. Vatandaşlarımız eğer evlerinden çıkamayacak durumda iseler bize telefon ettikleri takdirde biz evlerine giderek vekalet alabiliyoruz. Geçen yıl Kurban Vekaletin de tüm Türkiye’de 9’uncu olmuştuk. İnşallah bu yıl da halkımızın destekleriyle yine güzel bir derece almayı ümit ediyoruz. Bize ulaşmak isteyen vatandaşlar için iletişim bilgilerimiz 0 258 264 43 43” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir