16 BİN ARAÇ KONTROLDEN GEÇTİ

16 BİN ARAÇ KONTROLDEN GEÇTİ

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimleri tarafından 14-20 Kasım tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda, 15 bin 954 araç kontrolden geçti.

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri tarafından 14-20 Kasım tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri bilançosu açıklandı. 14-20 Kasım tarihleri arasında yapılan rutin kontrollerde, 15 bin 954 araç kontrol edildi.   Ayrıca Denizli’de gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren, Fahri Trafik Müfettişleri tarafından trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakasına 14-20 Kasım tarihleri arasında toplam 30 sürücüye de ceza kesildi.

BİR HAFTADA 92 KAZA MEYDANA GELDİ

14-20 Kasım tarihleri arasında Denizli Merkez Polis sorunluluk bölgesinde 1 ölümlü 27 yaralamalı kaza ve 64 maddi hasarlı kaza olmak üzere toplam; 92 kaza meydana geldi. Yapılan açıklamalara göre kazalarda can kaybı yaşanmadı. Yapılan açıklamada kazalar genellikle; kazalar daha çok, doğrultu değiştirme (dönüş) kurallarına uymama, Araçların hızını hava ve yol şartlarına uydurmamaktan, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan dolayı meydana geldiği bildirildi.

BÖLGE TRAFİKLERDE İSE; 17 KAZA YAŞANDI

Denizli Emniyet Müdürlüğü’nden gelen bir haftalık trafik bilançosunda, Bölge trafiklere yansıyan trafik olaylarına da yer verildi. 14-20 Kasım tarihleri arasında 12 yaralanmalı, 5 maddi hasarlı trafik kazası olmak üzere toplam; 17 trafik kazası meydana geldi.

117 OKUL SERVİSİ DENETİMDEN GEÇTİ

Denizli Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada okul servis araçları üzerinde yapılan denetimler ile ilgili bilgilere de yer verildi. 14-20 Kasım tarihleri arasında, 117 okul servis aracı yönetmelik hükümleri çerçevesinde denetlendi. Eksikliği tespit edilen araç ve sürücülere ceza kesildi. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir