’15 TEMMUZ ŞANLI TARİHİMİZE MİLAT OLARAK DÜŞÜLECEKTİR’

’15 TEMMUZ ŞANLI TARİHİMİZE  MİLAT OLARAK DÜŞÜLECEKTİR’

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Güne Bakış’ programına konuk olan Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, 15 Temmuz darbe girişimi hakkında konuşarak; “15 Temmuz artık şanlı tarihimize bir milat olarak düşülecek olan konu ve tarih” dedi.

Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve Ümit Yakuphan’ın hazırlayıp sunduğu ‘Günebakış’ programına konuk oldu. Ülke gündemi ve Baklan’da yapılan çalışmalar hakkında bildiler aktaran Başkan Gülsever, 15 Temmuz’da yaşanan askeri kalkışma ve darbe girişimi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başkan Gülsever, “15 Temmuz artık şanlı tarihimize bir milat olarak düşülecek olan konu ve tarih. Şanlı tarihimizde 1071’den başlayan Malazgirt Meydan Muhaberesinden bu tarafa Anadolu’ya gelişimiz ve bunu bir türlü hazmedemeyen düşmanlarımız sinsice hep o planlar ve 1097’den başlayıp 1147’e kadar süren 50 yıllık o haçlı seferlerini ve buralarda yok oluşları ve hep Türk milleti o zamanda bu direnişlere ve bu üzerine gelişlerine dik durmuştur. 15 Temmuz’a tabi gelinmeden bu 50 yıllık bu sinsi planda; öyle bir sinsi plan kurulmuş ki devletin tüm kurumlarını işgal etme. Bununla ilgili ne yapılacak askerin içine girilecek, emniyetin içine girilecek emniyet darmadağın olacak. Adalete girilecek kanunlarımız düzen, işleyiş yok edilecek. Bütün kurumlara girilmiş olunacak. Önemli bir olaydı. Halkımız o gün tarih yazdı”dedi.

GELİR SEVİYESİ DÜŞÜK BİR İLÇE

“Baklan; kırsal bir alan ve gelir seviyesi oldukça düşük” diyen Başkan Gülsever, sözlerine şöyle devam etti: “Belediyelere malum İller Bankası’ndan aldığı bir pay var. Bu payın dışında Baklan’da başka hiçbir gelirimiz yok. Geçmiş dönemden gelen bir sürü borçlarımız var. O borçları ödeyip vatandaşa hizmet edeceksiniz. Zor bir görevdeyiz. Allah’ın izniyle işlerimiz bir şekilde gidiyor. İller Bankası’ndan gelen para çalışan personelimizin maaşına bile yetmiyor. Ancak vatandaşa borçları ödüyoruz hizmet yapamayız diyemeyiz.”

“FIFA ŞARTLARINA UYGUN BİR SAHA YAPTIK”

Balkan Belediyesi ve Spor Toto İdaresi işbirliğinde yapılan Spor Tesisi hakkında da açıklama yapan Başkan Gülsever; “Spor tesislerine daha önceki yıllarda başlanılmış. Ancak kullanılmaz durumdaydı. Orası sergi yeri olarak kullanılıyordu. ‘Burayı bir girelim, gençlerimizi spora yönlendirelim dedik.’İnanın tesisin yapımında da yol yapımında olduğu gibi imece usulü ve yardımlaşmayla çalışmaya koyulduk. Spor Toto idaresinden 200 bin TL destek aldık. Oysa bu tesisler bırakın 200 bin TL’yi çok daha fazla paralara yapılıyor. Sıradan bir spor tesisi yapmadık. FIFA şartlarına uygun bir saha yaptık ve belgesinide aldık”şeklinde konuştu.  

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir