12 YENİ MALİ MÜŞAVİR YEMİN ETTİ

12 YENİ MALİ MÜŞAVİR YEMİN ETTİ

Stajını tamamlayan 12 yeni mali müşavir, Denizli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasıtoplantı salonunda gerçekleştirilen törenle yemin etti, mazbatalarını verdi.

Stajını tamamlayarak mesleğe adım atan 12 mali müşavir için tören düzenlendi. Denizli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Toplantı Salonu’nda düzenlenen törene; Denizli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ali Osman Horzum, aileleri ve arkadaşları katıldı.  Törende konuşma yapan Başkan Horzum, “Mali müşavirlik mesleği muhasebe adı altındahesap kitap gelir gider dengeleri adı altında hepimizin yıllardır uyguladığı bir meslektir. Bu mesleğimiz insanlık var olduğundan beri hepimiz gerek rampa ekonomisinde gerek sonrasında paranın bulunmasıyla beraber, ticarette borcumuzu alacağımızı, hesap ettiğimiz bir meslektir. Bizde yıllardır bu mesleğimizi işverenlerin aldıklarını, sattıklarını kayda geçirerek bu kayıtlarını devlete beyan ederek gerçekleştirdik. Bugün de ruhsat alacak on iki arkadaşımızın da omuzlarına büyük yükler binmiştir. Nedir bu yükler? Mesleğin onurunu koruyacak. Çok zorlu zamanlardan geçerek stajını tamamlayıp sınavını geçerek aldığı bu belgeyi alacak. Bu mesleği bir adım ileriye taşımaya çalışacak arkadaşlarımızdır. Bizler bu mesleği belli süredir yapan b meslekten birçok şeyler kazanmış. Bu mesleğin onuruna vakuruna hiçbir leke getirmemiş insanlar olarak bundan sonra ki, yeni katılan arkadaşlarımızdan da aynı hassasiyeti bekliyoruz. Omuzlarına da böyle bir yük bindiriyoruz. Mesleğimizin zorluğundan bahsetmeye gerek yok artık bu arkadaşlarımız meslektaşlarımdır. Hepsine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu. Konuşmanın ardından 12 mali müşavir yemin etti ve ruhsatlarını aldı.

Mali Müşavir ruhsatını Seher Türkeri, Halil İbrahim Kayatepe, Hasan Yıldıztepe, Mehmet Bodurel, Şükrü Akgün, Dilek Arıkan Cerit, Aydın Kocalar, Murat Urlu, Figen Kolçir, Ali Ümit Demir, Mustafa Ekren ve Serkan Yığ aldı.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir