VALİ(14.03.2023)

Denizli Valisi Ali Fuat Atik.

Bir anda ülkenin gündemini oturdu. Denizli’deyken bağırsak kanseri olduğunu öğrendi. Kemoterapi ve diğer işlemler için yoğun zaman ve güç harcamaya başladı. Bunu çevresinden de sakladı.

Yaşanan depremin ardından ise Hatay’a görevlendirildi. Orada koordinatör vali olarak görev yapıyor. Boynunda kemoterapi şişesiyle görevini yapmaya çalışıyor. Günü birlik Adana’ya giderek tedavisiyle ilgili yapılması gerekenleri yapıp görevinin başına dönüyor.

Ben gerek Denizlili bir vatandaş olarak gerekse Türk milletinin bir ferdi olarak haberi gördüğümde içim nasıl kıpır kıpır oldu anlatamam. İnsanların işten, güçten kaçmak için onlarca bahane uydurduğu bir dönemde ağır geçen ve bundan sonra başka şekilde belki de tekrarlayacak bir hastalığa rağmen deprem bölgesine gitme iradesi göstermek nereden bakarsanız bakın çok güzel bir davranış.

Ve Vali Ali Fuat Atik söyledikleri…’Bizi devletimiz bu günler için yetiştirdi. Bana söylüyorlar, ne işin var burada git istersen diyorlar. Benim içim el vermiyor. Bir işe başladık. Bitirip gideceğiz’ diyor sayın vali.

Diyorum ya çok da geçerli bir sebebi var deprem bölgesinden ayrılmak için. Her gün acının, sıkıntının olduğu bölgeden ayrılabileceği halde orada nefes almak belli ki Vali Atik için bir nefes oluyor. İnsanların yaralarını sarma motivasyonu Vali Atik’i daha fazla hayata bağlıyor. Belki de hastalığını bile bu şekilde yenecek. Ki zaten bu süreçte aldığı dua ve güzel temenniler kendisini de psikolojik olarak daha iyi duruma getirmiştir.

Allah işini güzel yapan Valilerimizin sayısını arttırsın. Vali Ali Fuat Atik’e acil şifalar dileklerimle…

(14.03.2023)

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir