Şifa dağıtan eller, depremzedelere uzandı

Şifa dağıtan eller, depremzedelere uzandı

Merkezi Denizli’de olan Türkiye Bilimsel Proloterapi Derneği’ne üye olan doktorlar, ülkemizin on ilinin etkilendiği büyük depremin ardından hızla organize olarak, nakdi desteğin yanı sıra çok sayıda battaniye ve elektrikli ısıtıcı temin ederek afet bölgesine ulaştırdı.

Depremin ilk saatlerini takiben hızla birbirleriyle iletişime geçen Bilimsel Proloterapi Derneği Doktorları, örnek bir dayanışma sergilediler. Dernek üyesi doktorlar, aralarında kurdukları iletişim ağı aracılığıyla süratle koordine olarak, depremzedeler için topladıkları nakdi desteği AFAD’ın deprem hesaplarına aktardılar. Bunun ardından çok sayıda battaniye ve elektrikli ısıtıcıyı Kayseri’den yola çıkan araçla Adıyaman’daki dernek üyesi doktorlara ulaştırdılar. Yardım malzemeleri, Adıyamanlı hekimler tarafından depremzedelere ulaştırıldı.

Depremde yaşanan can kayıpları dolayısıyla büyük bir üzüntü içinde olduklarını ifade eden Türkiye Bilimsel Proloterapi Derneği Kurucusu ve Onursal Başkanı Operatör Doktor Hasan Doğan, “Yüreğimizi paramparça eden bu büyük acıyı kelimelerle ifade etmek çok zor. Öncelikle depremde yitirdiğimiz canlarımıza Yaradan’dan rahmet, yaralı yurttaşlarımıza acil şifalar diliyorum” dedi. Deprem felaketinin ardından oluşan büyük yaraların sarılmasında birlik ve dayanışmanın önemine değinen Doktor Hasan Doğan, “Türkiye’nin dört bir yanından Proloterapi Doktorları olarak hızla organize olup depremzede yurttaşlarımız için naçizane bir destek sağlamak istedik. Toplum olarak gösterdiğimiz dayanışmaya böylelikle dahil olabildiysek ne mutlu bizlere. Türk toplumu her zaman içinde bulunduğu zorlukları kadim dayanışma kültürüyle aşmıştır. Kalbimiz, hislerimiz her zaman afet bölgesindeki yurttaşlarımızla birlikte. Dayanışmamıza destek veren tüm hekim dostlarıma yürekten minnettarım” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir