Sarayköy, depremzedeler için kenetlendi

Sarayköy, depremzedeler için kenetlendi

Haber Merkezi

Sarayköy Belediyesi, deprem bölgesindeki desteğini sürdürürken, ilçeye gelen depremzedelerin de yaralarını sarmaya devam ediyor.

Sarayköy Belediyesi, 6 Şubat’ta yaşanan “Asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından başlatılan yardım kampanyasında 10 tır insani yaşam malzemesini deprem bölgesine gönderdi. 8 konteyner evi de depremzedelere ulaştırdı.

Depremin yaralarını hızlı bir şekilde sarmak için çalışmalarını titizlikle sürdüren Sarayköy Belediyesi, Başkan Ahmet Necati Özbaş koordinasyonunda gerekli yardımları hızlı bir şekilde oluşturarak depremzedelerle buluşturmaya devam ediyor.

Başkan Özbaş, deprem bölgesinde de destek vermek için Hatay’ın Antakya ilçesindeki çadır kente ekibiyle ulaşarak yardım çalışmalarını yerinde koordine etti. Çadır kentte, depremzedeler için mobil mutfak, oyun çadırı ve mobil kütüphane kuran Başkan Özbaş, tamamlanan çalışmaları belediye ekiplerine teslim ederek Sarayköy’e döndü.

Sarayköy Belediyesi ekipleri deprem bölgesindeki yardım çalışmalarına devam ederken Belediye Başkanı Özbaş’ta Sarayköy’e gelen depremzede aileleri ziyaret ederek moral desteği verdi.

Destekte bulunan herkese teşekkür eden depremzede Filiz Özgün, yaşadıklarını Başkan Özbaş’a şöyle anlattı; “Hatay’ın İskenderun ilçesinde oturuyorduk. Deprem anında merdivenlerimizin hepsi yıkılmış nereden ineceğimizi bilemezken, balkonumuza çıkıp komşumuzun evinin damına atladık. Evimiz yıkıldı. O sarsıntı ile kimse yerinde duramazken biz nasıl onu yaptık bilmiyoruz” dedi.  Gaziantep’ten Sarayköy’e gelen Hazal Aslan ise, “ 2011 yılında ailemle birlikte Van depremini yaşamıştık. Deprem sebebiyle Gaziantep’e taşındık ama deprem orada da bizi rahat bırakmadı. Bu deprem nedeniyle de Sarayköy’deki akrabalarımızın yanına geldik” diye konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir