Sağanak yağış uyarısı!

Sağanak yağış uyarısı!

Haber MERKEZİ

Meteoroloji Denizli için hava tahmin raporunu yayımladı. Şehir genelinde gün içerisinde çok bulutlu bir gökyüzüyle birlikte en yüksek sıcaklık 21 derece olarak ölçülüyor. Öte yandan hafta sonu gökgültülü sağanak yağış etkili olması beklenirken termometrelerde de düşüşler yaşanacak.

Meteoroloji tarafından 5 günlük yeni hava tahmin raporu açıklanırken, Denizli için gökgültülü sağanak yağış uyarısı ve hava sıcaklığıyla ilgili uyarılar geldi. Yeni haftanın dördüncü gününe 10 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Denizli genelinde çok bulutlu bir hava hakim olacak. Sıcaklık ise en yüksek 21 derece olması bekleniyor.

SAĞANAK YAĞIŞ ETKİLİ OLACAK

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Denizli genelinde hava sıcaklığı hafta sonuna kadar düşüşe geçerken haftasonu gökgültülü sağanak yağış etkili olacak. Bugün yapılan tahminlere göre, Denizli genelinde sabah saatlerinde termometreler en düşük 12 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte yer yer hafif yağış yüzünü gösteriyor ve hava sıcaklığı en yüksek 21 derece olarak ölçülecek. Hafta sonunun ilk gününde (CUMARTESİ) sabah saatlerinde termometreler en düşük sıcaklık 7 dereceyi gösterecek. Gün içerisinde gökgültülü sağanakı yağış yüzünü gösterirken çok termometreler ise en yüksek 15 dereceyi gösterecek. Hafta sonunun son gününde  (PAZAR) sabah saatlerinde termometreler 9 derece olarak ölçülürken gün içerisinde gökgültülü sağanak yağış etkili olması bekleniyor ve termometreler en yüksek 15 dereceyi gösterecek. Yeni haftanın ilk gününde ise (PAZARTESİ) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 9 derece seviyelerinde seyrederken gün içerisinde sağanak yağış geçişleriyle birlikte termometreler en yüksek 14 dereceyi ölçecek.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir