Bir proje daha hayat buluyor

Bir proje daha hayat buluyor

Merkezefendi Belediyesi Anadolu imam Hatip Lisesi’nde öğrenim gören öğrenciler için Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı arasında bir işbirliği protokolü imzalandı.

Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı’nda (PASVAK) bir proje daha hayat buluyor. Merkezefendi Belediyesi Anadolu imam Hatip Lisesi’nde öğrenim gören öğrencilerin; sabretmek, paylaşmak, yardımlaşmak, şükretmek ve israf etmemek gibi değerleri somut bir uygulamayla yaşayarak öğrenmeleri amacıyla Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve PASVAK arasında bir işbirliği protokolü imzalandı. İmza töreni; PASVAK Başkanı Prof. Dr. Bülent Topuz, PASVAK Yönetim Kurulu Üyeleri Abil Çetin, Kerim Çıralı ve Nafiz Öz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Taşkın Osman Yıldız, Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Abdullah Hasanoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Ofisi Birimi’nden Gül Nihal Üşür’ün katılımıyla gerçekleşti. Uygulamanın büyüterek bütün Denizli’ye mal etmeyi düşündüklerini ifade eden PASVAK Başkanı Prof. Dr. Bülent Topuz; “İmam hatip okulundaki çocuklarımız birer gün kurumumuzda çalışacaklar. Çalıştıkları neticesinde edindikleri izlenimleri geri bildirimde bulunacaklar. Biz de bunun üzerine, uygulamalı yerinde bir eğitimin çocuklarımızın gelişimine olan katkısını gözlemlemiş olacağız. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“Hepimiz bu toplumda doğuyor, büyüyor ve yaşlanıyoruz”

“Hepimiz bu toplumda doğuyor, büyüyor ve yaşlanıyoruz” diyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Taşkın Osman Yıldız, şunları kaydetti: “Bugünün çocukları teknoloji bağımlısı. Teknolojiden kendisini kurtaramayan ve bu nedenle de daha çok pragmatik yaklaşımlar geliştiren nesil haline geldi. Bu tür sosyal sorumluluk projeleri çocuklarımızın toplumda beraber yaşadığı alt katmandaki insanlar yardım etmeye ve onlara yardım ederken kendini geliştirmeyi öğretiyor. Temel hedefimiz temel amacımız bu. Eğer değer ve erdem konusunda bu çocukları doğru yetiştirirsek, yarın yaşlılığımız gençliğimizde yaşayamadığımız mutluluklarımızı yaşatma konusunda imkân olarak ortaya koyacaktır. Ben iyi sonuçlar vereceğini düşünüyorum o yüzden katkı sunan PASVAK Yönetim Kurulu’na içtenlikle teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.”

“Öğrencilerime çok olumlu geri dönüş yapacak”

Okulunun gözde bir okul olduğunu ifade eden Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Abdullah Hasanoğlu; “Öğrencileri son derece kalitelidir. Akademi konusunda çok çalışma yapılıyor. Sosyal sorumluluk anlamında da bir şeyler bir şeyler yapmamız gerektiğini düşündük. Çocuklarımızın manevi yönden doyurulmasına katkıda bulunulması gerekiyordu. Bu anlamda Gülnihal Hocam güzel bir teklifi oldu. Biz hemen kabul ettik. PASVAK Yönetim Kurulu’na teşekkür ediyorum. Böyle bir projede bize ev sahipliği yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne teşekkür ediyorum, bize rehberlik etti önümüzü açtı. Bu proje öğrencilerime çok olumlu bir şekilde geri dönüş yapacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.