Meslek liselilerinden yürekleri ısıtan proje

Meslek liselilerinden yürekleri ısıtan proje

Kahramanmaraş merkezinde meydana gelen ve 10 ili etkilen depremde binlerce vatandaşımız evsiz kaldı. Çadırlarda kalan vatandaşların ısınma sorununa çözüm ise Acıpayam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden geldi. Öğrenciler yaptıkları çalışma ile varil soba üreterek deprem bölgesine gönderdi.

Yüzyılın felaketinde depremzedelerin yaraları sarılmaya devam ediyor. Yaşanan büyük depremlerden sonra binlerce insanımız hayatını kaybederken, binlerce insanımızda evsiz kaldı. Depremler ile evlerini kaybeden ve çadırlarda yaşamlarını sürdüren depremzedelerin, ısınma sorununa çözüm ise Acıpayam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden geldi. Okul yöneticileri ve öğrenciler yaptıkları çalışmayla deprem bölgesinde kullanılmak üzere varil soba projesini hayata geçirdi. TEİAŞ işbirliği ile yapılan çalışmada, okula teslim edilen variller, atölyelerde yapılan çalışmayla sobaya dönüştürüldü.

Öğrenciler tarafından yapılan sobalar, Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde depremzedelere ulaştırılmak üzere deprem bölgesine gönderildi.  Depremin yaralarının sarılması için böyle bir çalışma yaptıklarını belirten öğrenciler; “Bölgedeki vatandaşlarımızın ısınma sorununa çözüm üretmek için böyle bir çalışma yaptık. Varilleri atölyelerimizde yaptığımız çalışmayla sobaya dönüştürdük ve bölgeye gönderdik” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir