Kasapoğlu; “Kur politikası istihdama zarar veriyor”

 Kasapoğlu; “Kur politikası istihdama zarar veriyor”

İstanbul’da düzenlenen Hometex 2023 fuarında Denizlili firmaları yalnız bırakmayan Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu, 14 Mayıs seçimlerinin ve sanayicinin beklentilerini DRT mikrofonlarına değerlendirdi.

Türkiye’nin en önemli fuarlarından biri olan Hometex 2023 İstanbul Fuarı’nda Denizlili sanayicileri yalnız bırakmayan Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu, 14 Mayıs seçimlerini ve ekonomideki son gelişmeleri değerlendirdi.

DRT Tv mikrofonlarına özel açıklamalarda bulunan Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu, ülkede uygulanan kur politikasının hem istihdama hem de üretime zarar verdiğini dile getirdi. 14 Mayıs seçimlerinin tamamlandığını ve artık ekonomiye dönülmesi gerektiğini belirten Kasapoğlu; “ Ekonomide önemli sıkıntılar bulunuyor. Türkiye şuanda kur politikaları ve uygulamaları yüzünden pazarda en pahalı ülke olarak görülüyor. Bu durumda bizlerin rekabetini önemli derecede etkiliyor. Acilen yaşanan bu soruna el atılmalı ve ekonomi alanında çalışmalar yapılması gerekiyor” dedi.

Uygulanan ekonomi politikasının ihracata zarar verdiğini belirten Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu; “Ülkemizde yaşanan kur ve enflasyon ihracata zarar veriyor. Fuardaki firmalar ile görüştüğümüzde de sıkıntının aynı olduğunu görüyoruz. Tekstil, makine ve mermer sektörüyle ön plana çıkan kentimizde, ekonomide yaşanan sıkıntıların en önemli göstergesini ihracattan anlıyoruz.  Kısacası Türkiye olarak pahalı bir ülke haline geldik. Bunun için mal satmakta zorluklar çekmiyoruz. Ekonomi bu noktada sinyaller vermeye başladı” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir