İlk elma hasadını Başkan Vural yaptı

İlk elma hasadını Başkan Vural yaptı

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, hasat sezonunun başladığı elma bahçelerini ziyaret ederek, işçilerle birlikte ilk elma hasadını gerçekleştirdi.

Tarımsal çeşitlilik bakımından Türkiye’nin en zengin ilçelerinden biri olan Çivril İlçesi’nde elma hasadı başladı. Üreticilerin hasat sevincine ortak olan Belediye Başkanı Niyazi Vural, elma bahçelerini ziyaret ederek, işçilerle birlikte elma hasat etti.

Üreticilerden bilgi alan Başkan Vural, çiftçilere bereketli ve güzel bir hasat sezonu temennisinde bulundu. Sabah erken saatlerinde dallarından tek tek toplanan elmaların bir kısmı pazarlara diğer kısmı ise kışın satışına sunulmak üzere soğuk hava depolarına gönderildi. Çivril’in önemli elma üretim merkezlerinden biri olduğunu belirten Başkan Vural, “Verimli ve bereketli topraklara sahip bir ilçeyiz. Bundan dolayı Çivrilimizde çeşitli ürünler yetişmektedir. Elma üretiminde ilçemiz Türkiye’de ön sıralarda yer almaktadır. Çiftçilerimiz ile birlikte elma hasadına başladık. İnşallah elma hasadında güzel ve bereketli bir sezon geçiririz. İşletme sahiplerine ve çiftçilerimize kolaylıklar diliyorum” şeklinde konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir