Doğa ve kamp tutkunları Denizli’de buluşuyor

Doğa ve kamp tutkunları Denizli’de buluşuyor

İhtisas fuarcılık tarafından bu yıl birincisi organize edilen ‘Denizli Doğal Yaşam Fuarı’, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi (EGS) Fuar Alanı'nda kapılarını ziyaretçilere araladı. 27 Kasım’a kadar açık kalacak fuarda; kamp malzemeleri, karavan, tiny house, doğa sporları, av malzemeleri ve park bahçe malzemeleri sergileniyor.

İhtisas fuarcılık tarafından bu yıl birincisi organize edilen ‘Denizli Doğal Yaşam Fuarı’, kapılarını ziyaretçilere araladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi (EGS) Fuar Alanı’nda yapılan fuara, 40’dan fazla firma katıldı. Ayrıca fuarda 18 Denizlili firma stant açtı. Fuarda; kamp malzemeleri, karavan, tiny house, doğa sporları, av malzemeleri ve park bahçe malzemeleri sergilendi.

Fuar, 27 Kasım’a kadar meraklılarını ağırlayacak. Fuarın açılışına katılan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, yaptığı konuşmada; “Almanya’nın bir şehrine gitmiştim ve orada her yıl düzenlenen karavan fuarına katılmıştım. Orada elde etmiş olduğumuz bilgi ve tecrübeleri de Denizlimizde paylaşmak ve Denizlimizde bu sektörün gelişmesini temin etmeye dair çalışmalara imza atmak arzusundaydım. O günden sonrasını da orada almış olduğumuz bu bilgileri, Pamukkale İlçemizde harmanlayarak, hizmete dönüştürmeye davet ettik. Travertenleri çok net gören o dünya harikası güzelliği çok net gören bir noktada; çadır, kamp, karavan ve turizm alanını önümüzdeki birkaç ay içerisinde tamamlamak üzereyiz. ‘Pamukkale’ ve ‘Denizli’ denilince dünyanın dört bir tarafında ilk akla gelen hususlar içerisinde Pamukkale’deki turizm geliyor. Denizli’de hem doğal bir turizm söz konusu hem tarihi bir turizm söz konusudur. Bundan binlerce yıl öncesinden kalma onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış ve tarihin derinliklerinden bu günlere birçok güzel eserin de ziyaret edilebileceği o tarihi turizm akla gelmektedir. Bir taraftan da termal turizm ile Karahayıtımızda şifa bulmaya gelecek binlerce insanın aklına şifa turizmi gelmekte. ‘Denizlimiz’ deyince akla aynı zamanda üretim kenti gelir. İhracata katkısı Türkiye’de 7’nci, 8’inci ve 9’uncu sıralarda git-gel yapar. Her sene böylesine üretirken bir şehre, böylesine üretken bir coğrafyaya sahibiz ki; tarımdan, sanayisine kadar her türlü alanda Denizli dünyanın dört bir tarafında ‘ben de varım’ der” şeklinde konuştu.

“Denizlimizde karavan imalatı var”

Denizli’nin içerisinde birçok işletmenin bu fuar vesilesiyle bu alana da ilgi duyacağını söyleyen Başkan Örki, şunları kaydetti: “Fuarın öncesinde de Denizlimizde karavan imalatı var. Gerek motokaravan, gerekse de çekme şekliyle karavan imalatına önem ve değer veren firmalarımız da vardı. Onlar da önden gidenler oldular. Onları da tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Turizmde birbirinden farklı olan sektörlerin, baloncusunun, paraşütçüsünün, termal hizmet sunanların ya da az önce ifade ettiğim; Pamukkale’nin güzellikleri noktasında hizmet sunan bütün turizm sektörünün bir bütün olduğunu düşünmek gerekir. Karavan sektörü de bu turizm sektörümüze ayrıca güç verecek, destek olacak ve turizmimizdeki çeşitliliğin varyasyonun arttırılmasını sağlayacak bir sektör olacak. Biz de belediye olarak; çadır, kamp ve karavan turizm alanının inşallah sizlerden de edineceğimiz tecrübeler ışığında çok daha güzel bir şekilde inşa edeceğiz. Önümüzdeki fuarlarda da inşallah Denizlimizin bir değeri olarak sizlerle de paylaşmış olacağız. Ben bu fuarın düzenlenmesinde emeği geçenleri, fuara katkı verenleri yürekten tebrik ediyorum.”

Fuar, 27 Kasım’a kadar açık

Fuara ilişkin açıklama yapan İhtisas Fuarcılık Genel Müdürü Mahmut Yalçın; “Fuarımızda; karavanlar, kamp malzemeleri, bazı kamp malzemelerinin yedek parça üreticileri var ya da yurtdışından getirip satanlarımız var. Denizli halkı bize çok destek veriyor. Bütün spor aktivitesi yapan dernekler şuan fuarımızda. Şuan 40’tan fazla firmamız var. Fuarda bunun 20’den fazlası şehir dışından ve bir kısmı da Denizli’den katılan firmalar. Karavan, şuan çok ilgi çeken bir sektör. Çekme karavanlar, motokaravanlar var. Çekme karavanda iyi firmalar var. Motokaravanda da 7 tane Denizli firması bulunuyor. Üretim yapan da al-sat yapan fuarımız da var. Tüm Denizli halkını fuara bekliyoruz. Biz bu fuarı onlar için yaptık. 27 Kasım 2022 Pazar gününe kadar fuarımız açık olacak. Herkesi bekliyoruz” şeklinde ifade etti.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.