Depremde vefat edenler için dua ettiler

Depremde vefat edenler için dua ettiler

Ensar Vakfı Denizli Şubesi Çınar Kitap Kahvede, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremin ardından vefat eden, yaralanan ve hastanede tedavi gören vatandaşlarımız için hatim ve dua programı düzenlendi.

Programda Delikliçınar Yeni Camii İmam Hatibi Ömer Uykun’un kısa bir sohbeti oldu. Ardından Ensar Vakfı üyeleri tarafından okunan  hatimlerin duası da yapıldı. Uykun konuşmasında; “Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimizin ruhu Şad olsun. Yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Arama- kurtarma ekipleri, devletimiz, milletimiz, ülkemizin dört bir yanından bu necip millet, bu aziz millet kimi maddi yardımda bulunuyor, kimi dua ediyor, kimisi çocuklarının kumbarasındaki parayı oraya gönderiyor. Kimi teyzelerimiz elindeki geçimini sağladığı büyük baş hayvanını satarak oraya gönderiyor. Herkes bir şekilde oradaki yaraları sarmaya çalışıyor. Cenab-ı Allah insanlığı afetlerden muhafaza eylesin”  dedi.

Dua programı sonrası açıklamalarda bulunan Ensar Vakfı Denizli Şube Başkanı Hüseyin Karademir; “ Yüce Rabbimiz milletimizi, ülkemizi ve tüm insanlığı her türlü afetten korusun. Ensar Vakfı olarak, depremin ilk gününden itibaren kardeşlerimize maddi yardımlarda bulunduk. Vefat edenlere rahmet, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz. Allah bir daha böyle felaketler yaşatmasın. Gün, birlik olma günü” dedi

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir