Belçika’daki Denizlilerden anlamlı destek

Belçika’daki Denizlilerden anlamlı destek

Belçika Denizlililer Derneği, Belçika Beringen’de Gönül Köprüsü Dayanışma Derneği yararına düzenlediği kahvaltı programından elde ettiği geliri, Gönül Köprüsü Dayanışma Derneğine teslim etti.

Geçtiğimiz aylarda Belçika Denizlililer Derneği, Belçika Beringen’de Gönül Köprüsü Dayanışma Derneği yararına kahvaltı düzenledi. Kahvaltıya Belçika’nın yanı sıra Hollanda ve Fransa’dan da gurbetçi Türkler katılmıştı.

Belçika Denizlilier Derneği Başkanı Erdoğan Çağdaş, Beringen’de 4500 Belçika genelinde ise 200 binin üzerinde Türk yaşadığını belirterek, her yıl geleneksel olarak düzenledikleri kahvaltı etkinliği ile hem gurbetçiler arasında iletişim ve işbirliğini geliştirmeyi, hem de Denizli’deki derneklere bu yolla katkıda bulunmayı hedeflediklerini söyledi. Bu yıl geleneksel kahvaltılarını Denizli’de faaliyet gösteren Gönül Köprüsü Dayanışma Derneği işbirliğiyle düzenlediklerini belirterek, “Gönül Köprüsü aracılığıyla Denizli’deki ihtiyaç sahiplerine yardımcı olabilmek bizi fazlasıyla mutlu edecek. Bugünde memleketimize gelerek elde ettiğimiz geliri Gönül Köprüsü Dayanışma Derneği Başkanı Nergiz Şenocak ve yönetimine teslim etti” dedi.

Gurbette olan Denizlili hemşerilerimizin düzenlemiş oldukları kahvaltı organizasyonundan elde etikleri gelirleri Gönül Köprüsü Dayanışma Derneği’ne teslim etmelerinden dolayı teşekkür eden Gönül Köprüsü Dayanışma Derneği Başkanı Nergiz Şenocak; “Bugün Gönül Köprüsü Dayanışma Derneği yönetimi olarak Vzw Belçika Denizlililer Derneği  yönetim kurulu üyesi Ahmet Güldaş’ı ağırladık. Başta Vzw Belçika Denizlililer Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Çağlar olmak üzere tüm emeği geçenler adına paketimizi Ahmet Güldaş’a taktim ettik  Derneğimize yapmış oldukları maddi manevi destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir