“Basın açıklamasındaki üslup, kişinin aynasıdır”

“Basın açıklamasındaki üslup, kişinin aynasıdır”

Memleket Partisi Pamukkale İlçe Başkanı Savaş Akman ve beraberindekilerin istifasının ardından Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması düzenleyen Memleket Partisi İl Başkanı Erhan Derici; “Pamukkale İlçe eski Başkanı’nın basın açıklamasındaki üslup, kişinin aynasıdır. Ben bu üslubu, kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi.

Memleket Partisi İl Başkanı Erhan Derici, geçtiğimiz günlerde yaptığı yazılı açıklama ile istifasını açıklayan Pamukkale İlçe Başkanı Savaş Akman ve beraberindekilerin iddialarına yönelik basın açıklamasında bulundu. Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen basın açıklamasında İl Başkanı Derici, Savaş Akman’ın ‘Şımarık, zengin çocuğu’ söylemine yanıt verdi.

Başkan Derici, şunları söyledi: “Şımarık, zengin çocuğu ibaresinin değil tek kelimesi, tek bir harfi bile bana yakışmaz. ‘Çocuk’ dediği kişi, 40 yaşında, evli ve 2 çocuk babası, yaklaşık 20 senedir ailesinin sahip olduğu şirketi yöneten bir yüksek mühendistir. Beni şımarıkla suçlamak, tek kelime ile hadsizliktir. Konuyla ilgili Pamukkale İlçe eski Başkanı’nın istifasıyla ilgili yaptığım basın açıklamasında da söylediğim üzere kendilerinin istifası, 19 Mart 2022 tarihinde yaklaşık 7 ay önce görevinden istifa etmiş ve sosyal medyada il yöneticileri hakkında hakaret içeren açıklamaları nedeniyle İl Disiplin Kurulu tarafından partiden uzaklaştırma cezası verilmiş Acıpayam İlçe eski Başkanı’nın Genel Disiplin Kurulumuza itirazı sonucunda Genel Disiplin Kurulu’nun İl Disiplin Kurulu’nun verdiği kararı, haklı bulması ve kendisini partiden uzaklaştırmasına gösterdikleri bir tepkidir. Yazıdaki Pamukkale İlçe eski Başkanı’nın basın açıklamasındaki üslup, kişinin aynasıdır. Ben bu üslubu, kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Burada bahsetmek istediğim bir diğer nokta da kişinin basın açıklamasında kendi ile beraber 14 tane yönetim kurulu üyesinin ismi yer almakta. Bu basın açıklaması, basın kurumlarının sosyal medya sitelerinde de paylaşıldı. Bu sosyal medya sitelerinde yapılan paylaşımların birinin altına, bu listede adı geçen bir yönetim kurulu üyesi arkadaşımız, ‘Listede adım olmasına rağmen yönetim kurulu üyeliğimden ayrılmamın Savaş Bey’in fikirleriyle ilgisi yoktur’ demekte. Bir diğer yedek yönetim kurulu üyesi de aynı paylaşımın altına ‘Zengin aile çocuğu şımarıklığı ne demek, benim bildiğim ve gördüğüm kadarıyla her türlü ticari riski de göze alarak, bu işe soyunmuş bir kişiye bunları söylemek, hiç hoş olmamış’ demiş. En sonunda da Pamukkale İlçesi’ni itibarsızlaştırdığı yönündeki görüşünüz, sizin görüşünüz, bu ruh halindeki bir kişinin istifa etmesi, çok isabetli bir davranış, bu yüzden sizi tebrik ederim. Partinin önünü açmışsınız’ demiş.”

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir