Ahıska Türkleri, depremde ölenleri andı

Ahıska Türkleri, depremde ölenleri andı

Denizli’nin Honaz ilçesinde yaşayan Ahıska Türkleri, Kahramanmaraş depreminde hayatını kaybedenler için yemek hayrı yaparak mevlid okuttu.

Dünya Ahıska Türkleri Birliği Honaz Şubesi anlamlı bir etkinliğe imza attı. Kahramanmaraş merkezli depremde birçok il depremden etkilenmişti. Meydana gelen depremde 40 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybederken, şehirlerdeki yıkım tüm ülkeyi büyük üzüntüye sevketmişti.Dünya Ahıska Türkleri Birliği Honaz Temsilciliği de depremde hayatını kaybedenler için Kuran’-ı Kerim okuttu. Daha sonra yemekli mevlid okutulurken, yüzlerce kişi okunan dualara iştirak etti. 

Dünya Ahıska Türkleri Birliği Honaz Temsilcisi Vatan Tayir, ‘’Ülkemizi büyük bir acıya sokan bu depremden dolayı çok üzüntülüyüz. Depremde yitip giden canlarımızı bizler de dua ederek ve bir araya gelerek anmak istedik. Onların yokluğu sadece yakınlarını değil tüm ülkeyi yasa boğdu. Ahıska Türkleri olarak depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekanları cennet olsun’’ dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir