Girişimcilik ve Dijital Markalaşma Paneli yapıldı

Girişimcilik ve Dijital Markalaşma Paneli yapıldı

Bu yıl 9’uncusu organize edilen Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GESİFED) - Bodrum Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BESİAD) İş İnsanları Zirvesi kapsamında; ‘Girişimcilik ve Dijital Markalaşma Paneli’ yapıldı.

9. Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GESİFED) – Bodrum Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BESİAD) İş İnsanları Zirvesi’nde; Hedefler İçin İş Dünyası Platformu (B4G) Yönetim Kurulu Başkanı İrem Oral Kayacık moderatörlüğünde Girişimcilik ve Dijital Markalaşma Paneli gerçekleştirildi. Panelde Amazon Web Services Girişimcilik ve VC Ekosistemi Ülke Lideri Tunç Özgül, Fidelis Ventures Kurucu Ortağı Canberk Mersin, Sistem Global Yönetici Ortağı Cengiz Aydemir ve PayTR CEO’su Tarık Tombul konuyla ilgili görüşlerini aktardı.

Dünyada aile şirketlerinin ve büyük kurumların startuplara her geçen gün daha fazla yatırım yaptığına, Türkiye’nin de özellikle son 5-6 yılda yatırımların hızla artığına dikkat çeken Canberk Mersin; “Türk yatırımcılar olarak Silikon Vadisi başta olmak üzere küresel alandaki yatırımlarımızı artırıp dünyayla daha fazla entegre olmamız gerekiyor. Türkiye’deki startuplara yabancı yatırımcının gelmesinde en etkili ve sürdürülebilir yolun bu olduğuna inanıyoruz. Bizler onların hikayelerinde yer aldıkça, onlar da bizim hikayemizde yer alıyor. Sadık Ventures olarak bu stratejiyi temel alarak hareket ettik, ülkemizdeki yüksek getiri sağlayan birkaç fondan biri olduk. Bu yatırım tezimizi yatırımcıyla buluşturmak üzere İstanbul Portföy’le beraber Fidelis Ventures’i kurduk” dedi.

Panelde Amazon Web Services, Girişimcilik ve VC Ekosistemi Ülke Lideri Tunç Özgül, AWS olarak Türkiye girişimcilik ekosistemini destekleme araçlarından bahsetti. Bulut teknolojilerinin önemine ve getirdiği yeniliklere değindi. PayTR CEO’su Tarık Tombul, girişimcilik yolculuğunu ve yatırım alma süreçlerini aktardı. Dijitali seven bir marka olarak bu alanda yaptıklarını aktardı ve Türkiye ve küresel trendlerden bahsetti. Sistem Global Yönetici Ortağı Cengiz Aydemir, startup kurucuları ve yatırımcılarının hukuki alanda dikkat etmeleri gereken noktaları aktardı. Türkiye girişimcilik ekosistemin geleceğiyle ilgili öngörülerini paylaştı.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir