“Depremin ekonomik sarsıntısı uzun süre devam edecek”

“Depremin ekonomik sarsıntısı uzun süre devam edecek”

Türkiye 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki çifte depremlerle sarsıldı. Depremin yaraları henüz sarılamamışken 20 Şubat’ta Hatay’ın Defne ve Samandağ’ı ilçelerinde meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremlerde de hayatını kaybedenler oldu. Babadağlı Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Arpacı zor bir dönemden geçildiğini belirtti. “YARALARI […]

Türkiye 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki çifte depremlerle sarsıldı. Depremin yaraları henüz sarılamamışken 20 Şubat’ta Hatay’ın Defne ve Samandağ’ı ilçelerinde meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremlerde de hayatını kaybedenler oldu. Babadağlı Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Arpacı zor bir dönemden geçildiğini belirtti.

“YARALARI SARMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Babadağlı Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Arpacı, yaraları sarmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek; “Türk milletinin başı sağ olsun. Sağ kalan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Ülke olarak bu yaraları sarmak için, onlara destek olarak o bölgeyi tekrar kurtaracağız. Başka şansımız yok. Allah herkesin yardımcısı olsun. Bizler de elimizden geldiğince bölge halkına, devletimize o bölgeden gelen misafirlerimize, şehirlerimize yerleşen kişilere destek olmaya çalışacağız. Şuan da elimizden gelen sadece bu” dedi.

BASİAD Başkanı Arpacı, “BASİAD olarak yönetim kurulumuz, üyelerimizle beraber valiliğin, büyükşehir belediyemizin, ilçe belediyelerimizin, odalarımızın yaptığı organizasyonlara destek olduk. Elimizden geldiğince bütün tırlara buradan çıkan malzeme desteği sağlayarak koordinasyon içinde yer almaya çalıştık” şeklinde konuştu.

“MARAŞ BÖLGESİ DENİZLİ İÇİN ÖNEMLİ”

Başkan Arpacı depremin ekonomik ve sektörel etkilerine de değinerek, “Tekstil sektörü açısından konuşursak özellikle Maraş bölgesi Denizli için çok kritik öneme sahip. İplik fabrikalarının olduğu bir bölge. Şu anda işin ekonomik boyutunu, iş boyutunu düşünemiyoruz. Sarılması gereken yaralar var. Önümüzdeki günleri yaşayarak göreceğimizi tahmin ediyorum. Zor bir süreç bizi bekliyor. Üç sene beş sene demek istiyorum ama belki de çok daha uzun süreler toparlanabilecek durumda bir hasar var. Bunu atlatabilmemiz ve bunu toparlayabilmemiz çok zor. Bizler de ekonomik olarak çok zor zamanda yakalandık. Yüksek enflasyonla mücadele ettiğimiz, bir anlamda da seçim ekonomisini yaşadığımız bir dönemde bu felaketin başımıza gelmiş olması da ülke açısından da ayrı bir handikap” şeklinde ifade etti.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir