Denizli’den TOGG’a tam not

Denizli’den TOGG’a tam not

Türkiye’nin ilk yerli otomobili TOGG’un üretim merkezi hafta sonu düzenlenen tören ile hizmete açıldı. Banttan çıkan ilk araçta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından test edildi. TOGG’un Gemlik Kampusunun açılış törenine, Denizli’den Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu, Denizli Ticaret Borsası İbrahim Tefenlili ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Necip Filiz’de katıldı.

60 yıl önce yeniden bir devrime imza atan Türkiye, yerli otomobili TOGG ile artık otomotiv piyasısında olacak. Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde bulunan üretim merkezi ise hafta sonu düzenlenen görkemli bir tören ile açıldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen, TOGG’un Gemlik Kampusunun açılışına,   Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu, Denizli Ticaret Borsası İbrahim Tefenlili ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Necip Filiz’de katıldı.

60 yıl sonra yeniden araç üreten bir Türkiye’nin bu önemli anına tanıklık etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan; “ Ülkemiz, 60 yıl sonra bir devrime imza attı. Cumhuriyetimizin 99’uncu yılında Türkiye, yüzyılının ilk eseri olan TOGG Türkiye yollarına çıktı. Üretim bandından inen ilk elektrikli otomobilimizi karşıladık ve milletimize bu büyük anı yaşatanları ayakta alkışladık. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir