Uğur Erdoğan: “Amacımız ülkemizin büyümesine katkı sağlamak”

Uğur Erdoğan: “Amacımız ülkemizin büyümesine katkı sağlamak”

Dünyanın en büyük ev tekstil fuarı; Heimtextil Fuarı, Frankfurt’ta kapılarını ziyaretçilerine açtı. Messe Frankfurt’ta ziyaretçilerini ağırlayan Heimtextil 2023’e çok sayıda Denizli firması katıldı. Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizlili firmaları yalnız bırakmadı.

Dünyanın en büyük ev tekstil fuarı olan Heimtextil Fuarı, 10 Ocak’ta kapılarını açtı. Messe Frankfurt’ta misafirlerini ağırlayan Heimtextil 2023 Türkiye’den çok sayıda tekstil firmasının katılımıyla açıldı. Fuarda adeta Denizli rüzgârı esti.

Denizli Ticaret Odası (DTO)  Başkanı Uğur Erdoğan; Dünyanın dört bir tarafındaki fuarlarda hep birlikteyiz, hep beraberiz. Niye beraberiz? Ülkemizin ve şehrimizin sektörlerimiz daha güçlü, gelişsin, ihracatını, üretimini arttırsın diye. Denizli Platformu olarak da bugün Sanayi Odası, İhracatçılar Birliği, Ticaret Odası ve Milletvekilimizle beraber; üreticimizin, sanayicimizin yanındayız. Amacımız ticareti geliştirmek. Amacımız ticaret ve ülkemizin büyümesine katkı sağlamak. Onun için buradayız. Biliyorsunuz pandemi döneminde fuarlar durduğu noktada ara fuar vardı. Ara fuarda da yine Denizli olarak firmalarımızda ve sizle beraber buraya geldik ve hiç olmayan Denizli’de teknik tekstille ilgili de teknik tekstil fuarına stant açarak katılımı ticaret odası olarak gerçekleştirdik. O günde şunu ifade etmiştik. Fuarlara yoğun gitmeliyiz. Bugün şükürler olsun. Denizli’mizden yetmiş sekiz tane firmamızın standı var. Bugün Denizli Ticaret Odası olarak da elli altı tane firmamızı yine fuara getirdik, birlikte geldik” ifadelerini kullandı.

“500’ün üzerindeki sanayicimizle bakanımızı buluşturduk”

Başkan Erdoğan Ar-Ge ve teknik tekstil girişimlerinden bahsetti; “Denizli artık bundan sonra bu gördüğünüz ürünlerin tasarımı, tasarım, AR-GE ve teknik tekstille de her geçen gün kendini güçlendirecek katma değeri yüksek teknolojisi yüksek ürünlerimizi de inşallah önümüzdeki fuarlarda göreceğiz. Neden bunu söylüyorum? Biz Türkiye’de, Türkiye’de beş yüz proje içerisinde seçilen, hep bunun altını çizmişti. İki projeden birinin açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla Avrupa Birliği Delegasyonu’yla ve sanayicimizin yoğun katılımıyla bir açılış gerçekleştirdik. 700’e yakın sanayicimiz orada oradaydı, destek verdi. Akabinde yine aynı gün Sanayici ve İş İnsanlarımızla Ticaret erbabımızla beraber 500’ün üzerindeki sanayicimizle bakanımızı buluşturduk. Dertlerimizi anlattık, taleplerimizi dile getirdik, fikirlerimizi ortaya koyduk. Isteklerimizi istedik. Ve o da çok samimi bir şekilde destek ve verdi. Avrupa Birliği Projesi’ne de destek aldık. OSB’lerle ilgili desteklerin sözünü aldık. Yani Denizli birlikte hareket ettiği zaman ulaşamayacağı, sonuca gidemeyeceği hiçbir durum söz konusu olmadığını söyleyenlerden biriyim. Onun için bu söylemimize de devam edeceğiz. Gece gündüz demeden yirmi dört saat esasına göre çalışarak eksik olan aksak giden neyimiz varsa onların toparlama yoluna hep birlikte koymaya çalışacağız. Biz ülkemizi ve şehrimizi seviyoruz. Sektörlerimizi seviyoruz ve ticaret odası seçiminde bize insanlar, dostlarımız, üyelerimiz çok ciddi anlamda sahip çıktı, destek verdi. Bunun haklı bir gururunu ve aynı zamanda bunun sorumluluğunu da bilen bir ekibe sahibiz. Onun için diyoruz ki biz fuar deyince Türkiye’de ilk bir, iki, üçün içindeyiz. Onun için Denizlimizdeki tüm sektörlerimizi dünyanın dört bir tarafına fuarlara götüreceğiz. Ticaretimizi artıracağız. Pandemiye rağmen 460’a yakın firmamızı yine fuarlara götürdük. Hem söyleriz hem icraat yaparız. Her söylediğimizin de arkasında dururuz. Sonuca gidene kadar da peşini bırakmayız. Bu söylediklerimizi bugüne kadar şükürler olsun Rabb’im bize ve ekibimize nasip etti. Yapıyoruz. Bunları da ileriki süreçte tabii hep birlikte göreceğiz” diye konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir