Heimtextil Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Heimtextil Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Heimtextil 2023 Ev Tekstili fuarına Denizli'den katılan firmaların bir araya gelerek, fuar hakkındaki görüşlerini paylaştığı toplantı Denizli Sanayi Odası M. Feridun Alpat Konferans Salonu'nda yapıldı.

Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanı Sn. Selim Kasapoğlu ve Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Sn. Hüseyin Memişoğlu öncülüğünde düzenlenen toplantıda fuara katılan firma temsilcilerinin yoğun iştirakleriyle gerçekleşti. Önemli toplantı Denizlili firmaların fuarla ilgili izlenimlerinin istişare edilerek, tespit edilen problemlerin ve çözüm önerilerinin ortak hareket etme bilinciyle raporlanması ve yetkili mercilere iletilmesi amacıyla düzenlendi.

“Bu toplantı yol gösterici olacak”

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu, “Bu toplantı bizlere Denizli tekstilinin dünya tekstiline kıyasla hangi noktada olduğu, rekabetçiliğimizi kaybetmemek için neler yapmamız gerektiği ve Denizli’de üretilen katma değerin dünya pazarında nasıl daha iyi noktalara gelebileceği gibi konu başlıklarının tespit edilmesinde yol gösterici olacak. Bu bağlamda her firma temsilcisinin fuara dair görüşleri bizler için hayati önem teşkil ediyor. Toplantıya gösterdiğiniz hassasiyet ve ilgiden dolayı sizlere şahsım ve kurumum adına ayrıca teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.

İstatistikler katılımcılarla payaşıldı

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu açılış konuşması gerçekleştirdi, fuarla ilgili finansal rakamları ve istatistikleri katılımcılarla paylaştı. İstişareler sonucunda, enerji maliyetlerindeki artış, döviz kurunun baskılanması, sürdürülebilirlik dönüşümü için finansman desteği ihtiyacı gibi konu başlıkları, Denizli tekstilinin rekabetçiliğini yitirmesinde büyük paya sahip etmenler olarak öne çıktı. Etkinlik, değerlendirme toplantısı sonrasında düzenlenen kokteylle sona erdi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir