TEKNOFEST 2023 için hazırlık toplantısı

TEKNOFEST 2023 için hazırlık toplantısı

Pamukkale Üniversitesi ve Pamukkale Teknokent iş birliği ile Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 2023 (TEKNOFEST) Hazırlık Toplantısı gerçekleştirildi.

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 2023 (TEKNOFEST) Hazırlık Toplantısı, Pamukkale Teknokent Konferans Salonu’nda yapıldı. Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ve Pamukkale Teknokent iş birliği ile düzenlenen toplantıya; PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar katıldı. TEKNOFEST 2023’ün yol haritasını belirlemek amacıyla gerçekleştirilen programda öğrencilere Teknofest 2023 hakkında genel bilgilendirme yapıldı. TEKNOFEST takımları ile bir araya gelen Rektör Kutluhan; “Türkiye’nin dönüm noktaları var. Gençliğin dönüm noktası da TEKNOFEST’tir. Burada çok önemli ve güzel işler yapılıyor ve devamı geliyor” dedi. PAÜ, TEKNOFEST takımlarına da yenilerinin ekleniyor olmasının çok önemli olduğunu ifade eden Rektör Kutluhan, bu sürecin gençlerin dönüşmesini sağladığını söyledi.

“TEKNOFEST takımlarımızın destekçisiyiz”

Öğrencilerin sorularını yanıtlayan ve ihtiyaçları için çözümler öneren Rektör Kutluhan, TEKNOFEST yarışmalarına katılacak öğrencilerin projeleri için Üniversite olarak gerekli her türlü desteği verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini belirtti. BAP Koordinatörlüğü kapsamında hayata geçirilen lisans öğrencilerinin danışman hocaları ile birlikte başvurabildiği Lisans Öğrencisi Katılımlı Araştırma Projesi’nden söz eden Rektör Kutluhan, TEKNOFEST takımlarının bu proje türüne başvuru yapabileceklerini ve TEKNOFEST yarışmalarında sergiledikleri yenilikçi fikirlerini hayata geçirebileceklerini ifade etti.  Üniversite olarak TEKNOFEST takımlarını desteklemeyi sürdüreceklerini söyleyen Rektör Kutluhan’ın tüm takımlara başarılar dileklerini iletmesi ile toplantı sona erdi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.