PAÜ uluslararası proje çalışmalarını sürdürüyor

PAÜ uluslararası proje çalışmalarını sürdürüyor

Pamukkale Üniversitesi’nin yürütücüsü olduğu ERASMUS+ Mesleki Eğitim ve Öğretim Alanında İş Birliği Ortaklıkları çerçevesinde yürütülmekte olan “CK4Stim” başlıklı projenin 2. Uluslararası Proje Toplantısı University of Craiova, Romanya’da gerçekleştirildi.

Pamukkale Üniversitesi’nin (PAÜ) yürütücüsü olduğu ERASMUS+ Mesleki Eğitim ve Öğretim Alanında İş Birliği Ortaklıkları çerçevesinde yürütülmekte olan “Clinical Key for Electrical Stimulation in Physiotherapy and Rehabilitation (CK4Stim)” başlıklı projenin 2. Uluslararası Proje Toplantısı University of Craiova, Romanya’da gerçekleştirildi. Romanya’da University of Craiova’da düzenlenen uluslararası projenin ikinci toplantısına proje ortakları olan PAÜ, University of Craiova, Başkent Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, iauliai State University of Applied Sciences ile Tartu Health Care College yüz yüze ve çevrim içi olarak katıldı.


Proje toplantısında PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan başta olmak üzere Proje Koordinatörü Prof. Dr. Fzt. Nilüfer Çetişli Korkmaz, Doç. Dr. Fatih Çetişli (çevrim içi), Doç. Dr. Arzum Işıtan (çevrim içi), Dr. Öğretim Üyesi. Fzt. Furkan Bilek (doktora sonrası gözlemci – çevrim içi), Uzm. Fzt. Fatma Nur Alçın (gözlemci doktora programı öğrencisi) ve Uzm. Fzt. Betül Söylemez (gözlemci doktora programı öğrencisi) katıldı.
2. Uluslararası proje toplantısına başkanlık eden PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, yaptığı konuşmada, fizyoterapi ve rehabilitasyon uygulamalarından birisi olan elektrik stimülasyonu yaklaşımındaki standardizasyonun uluslararası arası bir konsorsiyum ile sağlanmasının önemine vurgu yaptı. Toplantıda proje yürütücüsü olarak konuşman Prof. Dr. Nilüfer Çetişli Korkmaz, Türkiye, Romanya, Litvanya ve Estonya’da çalışan fizyoterapistlere uygulanan anket sonuçlarına göre elektrik stimülasyonu uygulamasının sıklıkla tercih edildiğini ancak uygulamalarda parametreler açısından farklılıklar bulunduğunu, fizyoterapistlerin bilgi ve beceri düzeyinde kendilerinde eksiklik hissettiklerini belirttiklerinin saptandığını bildirdi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir