Müdür Ekici’den Erbakır Fen Lisesi’ne ziyaret

Müdür Ekici’den Erbakır Fen Lisesi’ne ziyaret

Merkezefendi İlçesi’ndeki Erbakır Fen Lisesi’ni ziyaret eden öğretmen İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Merkezefendi İlçesi’ndeki Erbakır Fen Lisesi’ni ziyaret etti. ilk olarak öğretmenlerle bir araya gelen Müdür Ekici; “Yeni bir eğitim-öğretim yılının ilk günlerini bırakarak dördüncü haftasına geldik. Okulumuz ilimizin adını başarılarla ülkenin dört bir yanında duyuran bir okulumuz. Tüm bunlar bir ekip işidir. Yöneticileri ve öğretmenleri ile yıllardan bugüne gelen bir birlik ve beraberlik içerisinde çalışmanın getirdiği başarılar olduğuna inanıyorum. Okullarımız türleri bazında kendi alanlarında ve aynı zamanda kültürel ve sportif anlamda her katmanda bir başarı öyküsüne sahip. Tüm bunlar eğitim açısından zenginliğimizi ortaya koyan bir durum oluyor” dedi.

“Erbakır Fen Lisesi’nde okumak ayrı bir sorumluluk”

Öğretmenlerle buluşmasının ardından sınıflarında öğrencilere misafir olan Müdür Ekici, şunları aktardı: “Eğitim aldığınız okul ilimizin akademik olarak en başarılı okulu. Bu okulun yöneticisi olmak, öğretmeni olmak ve öğrencisi olmak çok özeldir. Sizlerin bu sıralarda olmanız yıllardır eğitim hayatınızda verdiğiniz emek ve çabanızın bir sonucu. Ben inanıyorum ki bir üst öğrenim olan üniversite eğitiminde de ülkemizin en iyi üniversitelerinde eğitim hayatınıza devam edeceksiniz. İl olarak sizlerden beklentilerimiz çok yüksek. Erbakır Fen Lisesi’nde okumak sizlere ayrı bir sorumluluk yüklüyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Bütün ümidim gençliktedir.’ Sizler farklı sektör ve iş gruplarında ülkemizin geleceği için çalışacaksınız. Güzel bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu güzelliklerin bizlere ileride daha da güzellikler vermesi için değerlerle kendimizi hayata ve geleceğe hazırlamalıyız. Sizlere önerim sosyal, teknolojik ve bilimsel bir projenin içinde yer alın. Bizim sizin için hedeflediğimiz ‘Hayata İnsan Hazırlamak’tır. Önceliğimiz okullarınızı birincilikle bitirmeniz değil, hayatın içerisine dâhil olmanızdır. Böylelikle hayatın getirdikleri karşısında daha güçlü ayakta kalabilirsiniz. Çift kanatlılık tabirinde olduğu gibi, bir kanadınızda akademik çalışmalar yaparken diğer kanadınızda milli manevi değerlerinizi güçlendiriniz. Hedeflerinize ulaşmanız yolunda hepinize kolaylıklar ve başarılar diliyorum” dedi. Son olarak okul bünyesinde yapılan kütüphaneyi gezen Müdür Ekici, kütüphane hakkında okul müdürü ve yöneticilerden bilgiler aldı. Erbakır Fen Lisesi’ne yakışır bir kütüphane olduğunu belirten Müdür Ekici, emeği geçen herkese ve yapımına katkıda bulunanlara teşekkür etti.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir