Eğitim yardımı sonuçlandı

Eğitim yardımı sonuçlandı

Pamukkale Belediyesi’nin önceki yıllarda olduğu gibi 2022-2023 Eğitim-Öğretim döneminde de ortaokul ve lise öğrencilerine vereceği eğitim yardımı başvurularının sonuçları açıklandı. Sonuçlara www.pamukkale.bel.tr adresinden ulaşılabilir.

Eğitim konusunda önemli çalışmalara imza atan Pamukkale Belediyesi’nin öğrencilere yönelik destekleri devam ediyor. Önceki yıllarda olduğu gibi 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nda da Pamukkale İlçesi’nde ikamet eden ortaokul ve lise öğrencilerine 8 ay boyunca yapılacak olan eğitim yardımı sonuçları belli oldu. Eğitim yardım başvuruları www.pamukkale.bel.tr adresinden 30 Eylül tarihine kadar yapılırken, 3 bini aşkın başvuru arasında yapılan değerlendirme sonunda eğitim yardımı almaya hak kazanan 2 bin 500 kişi belirlendi. Pamukkale ilçe sınırları içinde ikamet eden ihtiyaç sahibi, devlet okullarında okuyan 2 bin 500 öğrenciye 8 ay boyunca aylık 250 TL ödeme yapılacak. Başvuru sahipleri www.pamukkale.bel.tr/burs linkine giriş yaparak vatandaşlık numarası bilgileri ile eğitim yardımı almaya hak kazanıp kazanmadıklarını kontrol edebilecek. Eğitim yardımı alma hakkını kazanan öğrencilere mesaj ile izlenecek yol hakkında bilgiler iletilecek. Öğrenciler adına açılacak olan hesapların kartları dağıtılarak eğitim yardımı düzenli olarak hesaplara aktarılacak.

Eğitim çok önemli

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, eğitimin her zaman öncelikleri arasında yer aldığını ifade ederek, “Her yıl olduğu gibi bu yılda ilçemizde 2 bin 500 öğrencimize eğitim yardımı veriyoruz. Bu konuda alınan başvurular titizlikle incelendi ve eğitim yardımı almaya hak kazanan isimler belli oldu. Lise ve ortaokulda okuyan 2 bin 500 ihtiyaç sahibi öğrencimize 8 ay boyunca 250 TL eğitim yardımı yapacağız. Pamukkale Belediyesi olarak eğitim konusunu önemsiyoruz. Bir taraftan okullar yaparak eğitime destek sağlarken bir taraftan da okullarımızın eksikliklerini gideriyoruz. Bunun yanında geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize de destek sağlıyoruz. Bu desteğin kıymetli öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir