“17 bin öğrencimiz ücretsiz yemek hizmetinden yararlanıyor”

“17 bin öğrencimiz ücretsiz yemek hizmetinden yararlanıyor”

Sema-Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üretim aşamalarını yerinde gören İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, “Milli Eğitim Bakanlığımızca, taşımalı eğitim, okul öncesi eğitim ve pansiyonlarda kalan ilimizde toplam 17 bin 165 öğrencimize ücretsiz yemek hizmeti veriliyor” dedi.

Millî Eğitim Bakanlığı’nın eğitimde fırsat eşitliği politikası doğrultusunda öğrencilerin eğitime erişimleri, her geçen gün daha da kolaylaşıyor. Taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler, okul pansiyonlarında ücretsiz yatılı kalan öğrenciler ve özel eğitim öğrencileri ile okul öncesi eğitimdeki öğrencilerimiz ücretsiz yemek hizmetinden her gün yararlanıyor. Öğrencilerimizin akademik eğitimlerinin yanı sıra bedensel gelişimlerini de ön planda tutan Milli Eğitim Bakanlığı, Denizli’de toplam 17 bin 165 öğrenciye ücretsiz yemek hizmeti veriyor. Denizli’de Bakanlık tarafından her gün öğrencilere ücretsiz olarak yararlandırılan yemeğin mutfağına giderek Sema-Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üretim aşamalarını yerinde gören İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Bakanlığımız eğitimde fırsat eşitliğini her geçen gün daha da güçlendiriyor.

Bakanlığımızca öğrencilerimize verilen ücretsiz yemek hizmeti de önemli bir destek programıdır. Öğrencilerimizin akademik eğitimlerinin yanı sıra bedensel gelişimlerini de ön planda tutan Milli Eğitim Bakanlığımızca, taşımalı eğitim, okul öncesi eğitim ve pansiyonlarda kalan ilimizde toplam 17 bin 165 öğrencimize ücretsiz yemek hizmeti veriliyor. Öğrencimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi adına meslek liselerimizdeki yemek üretim serüvenini son derecede hijyenik ortamlarda hazırlayarak sıcak ve lezzetli bir şekilde okul yemekhanelerine ulaştırmaktayız.

Mesleki Eğitimde Bin Okul projesi kapsamında altyapı noktasında Bakanlığımızca nitelik ve nicelik olarak güçlendirilen meslek liselerimiz öğrencilerimizin bedensel gelişimine de katkı sağlamış oluyor. Meslek liselerimiz ve diğer eğitim kademelerindeki tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi iletiyorum. Bakanlığımızın destekleriyle öğrencilerimizin eğitime erişimini artırmak ve öğrencilerimizin eğitim öğretimlerini en iyi şartlarda sürdürebilmelerini sağlamak için çalışmalarımızı tüm hızıyla yürütüyoruz” dedi. Müdür Ekici, ayrıca İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Pansiyonu’nda ücretsiz yemek hizmetinden yararlanan öğrencilerle öğle yemeğinde bir araya geldi. öğrenciler; okul pansiyonunda çıkan yemeklerin çeşitliliği, sağlıklı olması ve lezzetleri konusunda çok memnun olduklarını belirterek, kendilerine verilen bu önemli hizmet için Milli Eğitim Bakanlığı’na ve devlete teşekkür etti.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir