Tavas’ta deve güreşi heyecanı

Tavas’ta deve güreşi heyecanı

Tavas Belediyesi tarafından ilki düzenlenecek olan deve güreşleri 27 Kasım Pazar günü saat 10.00’da Altınova Mahallesi'nde gerçekleştirilecek.

Akdeniz, Ege ve Marmara Bölgeleri’nde kış aylarında düzenlenen kültürel etkinlikler arasında yer alan deve güreşlerinden biri de Tavas İlçesi Altınova Mahallesi’nde gerçekleşecek. 120 ünlü devenin katılacağı güreşlerde develer, kozlarını paylaşacak.

Güreşlere Ege Bölgesi’nin ünlü develeri katılacak ve katılım ücretsiz olacak. Deve güreşlerine herkesi davet eden Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık; “Tarihi ve kültürel değerlerin yaşatılması adına Tavas’ta bir ilki daha gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin en iyi develerinin boy göstereceği Tavas deve güreşleri etkinliğimizi organize ettik. Bu güzel organizasyon için tüm hazırlıklarımız tamamlandı. Değerlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Deve Güreşimizin hayırlı olmasını diliyorum. Tüm vatandaşlarımızı 27 Kasım Pazar günü Altınova Mahallemizde gerçekleştirecek olduğumuz deve güreşlerimize bekliyorum” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir