Sarayköy’de spor kompleksinin temeli atıldı

Sarayköy’de spor kompleksinin temeli atıldı

Sarayköy, 10 dönümlük arazi üzerine inşa edilecek Gençlik Merkezi ve Kapalı Yüzme Havuzu'na kavuşuyor. Dev spor kompleksinin açılışının anlamlı bir günde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’na yetiştirileceği müjdesi verildi.

Sarayköy Belediyesi, ilçeye değer katan projeler ile hizmet zincirini zenginleştirmeye devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve Sarayköy Belediyesi işbirliği ile inşa edilecek, bünyesinde kapalı yüzme havuzu, kapalı spor salonu, güreş, pilates, fitness salonu, kafeterya, tenis kortu, basketbol sahası, amfi tiyatro, çocuk oyun alanları ve park alanları bulunan ‘Sarayköy Belediyesi Gençlik Merkezi ve Kapalı Yüzme Havuzu’ ihalesi tamamlandı. Turan Mahallesi’nde 10 dönümlük arazi üzerine 34 milyon liraya yapılacak olan dev spor kompleksi için Sarayköy Belediyesi tarafından temel atma töreni düzenlendi. Törene; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, MHP İl Başkanı Yusuf Garip, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Sarayköy Belediyesi Meclis üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Paşalıoğlu, MHP İlçe Başkanı Hasan Konya, sporcular ve vatandaşlar katıldı. Törenin açılış konuşmasını Belediyesi Başkanı Ahmet Necati Özbaş yaptı.

“Karıncalar gibi çalışmaya gayret göstereceğiz”

Karıncalar gibi çalışıp dev eserler bırakmaya devam edeceklerini belirten Başkan Özbaş, “Burası Sarayköyümüzün göz bebeği olacak. Arsamız Büyükşehir Belediyemize aitti. Kıymetli Başkanımız Osman Zolan 10 bin metrekare olan bu alanı bize devretti. 2014 yılında göreve geldiğimizde ilçemizdeki tesisler atıl durumdaydı ve ziyaret edeni yoktu. Göreve başladığımızda tesislerimizin bakımlarını yaptık. Gençlerimiz, çocuklarımız ve vatandaşlarımızla tesislerimiz doldu taştı. Artık tesislerimiz bizlere yetmiyordu ve burada temelini attığımız gençlik merkezimiz ile eksikliklerimizi tamamlayacağız. Sporcularımız, gençlerimizin hepsi bu tesislerden ücretsiz yararlanacaklar. Nice sporcularımızı yetiştireceğiz. Dolu dolu bir spor kompleksi Sarayköyümüzün hizmetinde olacak. Şehrimizin sokaklarında, caddelerinde, alt ve üst yapısıyla, her taşın altında hizmet ve eser siyaseti anlayışımızla imzalarımızı attık. Bu imzalar Sarayköylü aziz hemşehrilerimizin imzasıdır. En iyi olmak, en başarılı olmak için durmadan çalışacağız. Karıncalar gibi çalışmaya, dev hizmetler yapmaya gayret göstereceğiz” dedi.

Denizli’nin 19 ilçesinde de gençlik ve spor yatırımları bulunuyor

Denizli’nin dört bir yanında spor yatırımlarının arttığının altını çizen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Her alanda olduğu gibi 2002 yılında itibaren gençlik ve spor alanında ülkemiz çapında çok büyük hamleler bulunmaktadır. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak 2002 yılından bu yana ülkemiz genelinde başlatılan tesisleşme hamlesi geleceğimize, gençlerimize yapılan en önemli yatırımdır. Denizlimizin 19 ilçesinde gençlik merkezlerimiz, spor tesislerimiz, öğrenci yurtlarımız ile birlikte şu an itibari ile birçoğu tamamlanmış, birçoğu da inşaat ve ihale aşamasında olan gençlik ve spor yatırımlarımız bulunmaktadır. Bugün de Sarayköy’de o önemli yatırımların birisinin temel atma törenini gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Başkan Özbaş’ın çalışmalarına övgü

MHP İl Başkanı Yusuf Garip, “Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş, 2014 yılında göreve gelmişti. O yıldan bu zamana kadar Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan ve Ahmet Başkanımız ile birlikte büyükşehir belediye meclisinde beraber çalışma fırsatı yakaladık. Başkanımızın Sarayköy için ne kadar mücadele ettiğini, enerjisini ve temposunu düşürmeden ilçenin su sıkıntısından, doğal gaz ihtiyacına kadar 2014 yılından bu yana süren hizmet destanında ne kadar özverili ve fedakar çalışarak, gecesini gündüzüne katarak Sarayköy’e değer oluşturan ve ilçe insanımıza hep menfaatine olacak yatırımların ve hizmetlerin gelmesi için göstermiş olduğu mücadelesine bizzat şahit oldum” diye konuştu.  

Sarayköy’e yakışan hizmetleri yapmak bizlerin görevi

AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, “Ahmet Necati Özbaş Başkanımızın heyecanına bende yakından şahidim. Sarayköy ile ilgili her meselede bizlere de pres yapıyor. Böyle bir çalışkan Belediye Başkanımızın olması hem bizleri memnun ediyor hem de Sarayköy için büyük bir şanstır diye düşünüyorum. Diğer taraftan bu bir takım ve uyum meselesi. Bu hizmette Sarayköy Belediye Başkanımızın yanında olan, elinden tutan, çözüm odaklı çalışan ve bugüne kadar da vermiş olduğu bütün sözleri yerine getiren Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a da teşekkür ediyorum. Ortak noktamızın hizmet belediyeciliği olduğunu ifade etmek isteriz. Bizler asla makam ve mevki peşinde koşan siyasi iradeler değiliz. Bizler milletimizin bizlere vermiş olduğu istikamet doğrultusunda hizmet siyaseti yapan AK Parti belediyeciliğinin bir örneği olan Sarayköy Belediyemizin temel atma töreninde birlikteyiz. Sarayköy’e yakışan, Sarayköylü gençlere yakışan tesisleri yapmak bizim görevimiz” şeklinde konuştu.

Spora aşık bir ilçeye yakışır tesis

Sarayköy’de çalışmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Kaymakam Celalettin Cantürk, “Sarayköyümüzde 3 yıldır görev yapmaktayım. Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş ve ekip arkadaşlarımızla çalışmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Özellikle yaz aylarında 4 bine yakın öğrencimiz ile yaz okullarına gelirdi. Öğrencilerimiz ve velilerimiz bu konuda çok duyarlı. Spora aşık bir ilçe olan Sarayköyümüz böyle bir tesisi hak ediyordu. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu kompleksimiz ilçemizde güzel şeylere vesile olacaktır” dedi. 

“Şehrimiz için gayret etmek, çabalamak ve çalışmak gerekiyor”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda gençlik merkezinin açılışının yapılacağı müjdesini veren Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “2014 yılından önce Sarayköyümüz birçok hizmetten mahrumdu. Maalesef normal olması gereken işler, tesisler Sarayköyümüzde yoktu. Belediye Başkanımızla, muhtarlarımızla, kaymakamlarımızla el ele vererek Sarayköyümüze ne yapılması gerekli olduğunu tespit ederek hep beraber gayret gösterdik ve hayata geçirdik. Geriye dönüp baktığımızda otogar konusunda sıkıntı vardı. Kültür merkezi diye bir yapı yoktu. Kapalı pazar yeri mevcut değildi. En hayati şey suya ulaşamıyordu. Her yaz susuzluk çekiliyordu. Sanki çözümü yokmuş gibi bakılıyordu. Çok şükür alt yapısını baştan aşağıya değiştirdik. Sonra üst yapısına geçtik. Bunun gibi birçok hizmetler yaparak bugüne geldik. Bugün Sarayköyümüzün güzel bir işine de imza atıyoruz.  Rabbim hayırlı, mübarek eylesin. Her işin ayrı bir hikayesi, ayrı bir emeği var. Hiçbir şey kendiliğinden olmuyor. Gayret etmek, çabalamak ve çalışmak gerekiyor.  Kendi ömrünü ve zamanını şehrine vermek gerekiyor. Anca bu işler bu şekilde gerçekleşiyor. Bugün akıllarda olmayan Gençlik Merkezi ve Kapalı Yüzme Havuzunun temellerini atıyoruz. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda bu tesisimiz açmak nasip olsun” diye konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir