MHP MYK üyeleri Uçak ve Aksoy, Başkan Yılmaz’ı ziyaret etti

MHP MYK üyeleri Uçak ve Aksoy, Başkan Yılmaz’ı ziyaret etti

MHP MYK üyeleri Ali Uçak ve Mustafa Aksoy, MHP Denizli İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ı ve partilileri ziyaret etti. Ziyarette konuşan Yılmaz, "Denizli'yi TBMM'de ülkücü ve milliyetçi camiayı temsil edilir hale getireceğiz" dedi. MYK üyesi Ali Uçak ise; "En az 2 milletvekili çıkaracağımıza inanıyorum. Denizli'den bunu çıkarmamız için engel yok. Denizli milliyetçi bir kenttir. Vatanını bayrağını sever. PKK yandaşı HDP ile işbirliği yapanlara oy mu vereceğiz" ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) MYK üyeleri Ali Uçak ve Mustafa Aksoy, İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ı ziyaret etti. Ziyarete Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Eskin, Çal Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Tatar, Türk Eğitim-Sen Denizli Şube BaşkanI Emre Erdoğan, İl Başkanvekili Hakan Çetinkaya, Acıpayam İlçe Başkanı Ali Akgün yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Yılmaz: “Denizli’yi, ülkücü ve milliyetçi camiayı TBMM’de temsil edilir hale getireceğiz”

Ziyarette açıklama yapan MHP İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz; “Sayın Ali Uçak ve Sayın Mustafa Aksoy partimize katkı sağlayan isimlerdendir. Antalya ve Alaşehir’de ikamet etmeleri nedeniyle komşularımızdır. MHP Denizli teşkilatları olarak elimizden gelen tüm gayreti sarf etmeye devam edeceğiz. Lider, doktrin, teşkilat esasıyla, her şey biter MHP bitmez sloganı ile siyasi hayatımıza devam edeceğiz. Denizli’de halkımızın, seçmenimizin teveccühüne mazhar olmak suretiyle 28. dönem milletvekilliği seçimlerinde yeniden en az 1 milletvekili ile olarak Denizli’yi TBMM’de ülkücü ve milliyetçi camiayı temsil edilir hale getireceğiz. Var gücümüzle bunun gayretindeyiz. Var olsun ülkücü ve milliyetçi hareket, var olsun Türkmen Bey’imiz” dedi.

Aksoy: “teşkilatlarımızın seçime hazır olduğunu görüyoruz”

Mehmet Ali Yılmaz’ın ardından söz alan MYK üyesi Mustafa Aksoy ise; “Denizli halkımızı selamlıyoruz. Ali Bey ile beraber Kızılcahamam kampında Sayın Genel Başkanımız himayelerinde, milletvekillerimiz, MYK üyelerimizle beraberdik. Mehmet Ali Yılmaz başkanımızı göreve gelmesinden dolayı hayırlı olsun ziyareti yapmak istedik. Partide heyecan olduğunu gördüm. Sayın Genel Başkanımız ‘aday belli karar net sloganı’ ile başlattığı mitinglerden yola çıkarak tüm teşkilatlarımızın seçimlere hazır olduğunu görüyoruz. Bu durum bizi mutlu etmiştir. Başkanımızı göreve gelmesinden dolayı tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Sayın Genel Başkanımızın selamlarını iletiyorum.” diye konuştu.

Uçak: “partililerimizi görmek bizi çok mutlu etti”

Ziyarette açıklama yapan MYK üyesi Ali Uçak sözlerine; “Burada partililerimizi görmek bizi çok mutlu etti. Mehmet Ali Başkan ile daha öncesine dayanan dostluğumuz var. Görevin kendisine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. MHP MYK üyesi olarak Denizlililer ile ilgili yapılabilecek her şey için emrinizde olduğumuzu bilmenizi istiyoruz” diyerek başladı.

Uçak: “Cumhur İttifakı’ndan önceki Türkiye ile bugünkü Türkiye çok farklı”

Cumhur İttifakı’nın değişimi getirdiğini vurgulayan Uçak; “Sayın Genel Başkanımız Kızılcahamam kampında seçim startını verdi. Genel Başkanımız, ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ diye çok güzel bir sözü var. Bu sözle herkesi Cumhur İttifakı’nı desteklemeye davet etti. Cumhur İttifakı’ndan önceki Türkiye ile kurulduktan sonraki Türkiye çok farklı. Güneydoğu’da çalışmalar yaptık. Yüksekova’da MHP ilçe teşkilatını açtık. Bunu rüyalarımızda görsek inanmazdık. Çok rahat bir açılış yaptık. Bugünleri görmek bizleri çok mutlu etti. Daha önce oralara gittiğimizde akşam bir yere giderken saate bakıyorlardı. Şimdi Hakkari’de gece programdan dönüp, saat 3’te çorba içebiliyoruz. Cumhur İttifakı’nın gücü budur. Sayın Genel Başkanımızın dimdik duruşu ile Güneydoğu’daki ve tüm Türkiye’deki PKK ve FETÖ terör örgütünün bitiş noktası oluşmuştur” dedi.

 Cumhur İttifakı’nın tercihi için 3 sebep saydı

Cumhur İttifakı’nın tercih edilmesi için sebepleri sıralayan Uçak; “Bize ‘Neden Cumhur İttifakı?’ diye soruyorlar. Cevabı çok nettir. PKK’nın, FETÖ’nün bitmesi ve Türkiye’nin dünya genelinde inanılmaz ivme ve güç kazanmasıdır. Bugün Rusya-Ukrayna savaşında iki ülkenin barışı için Türkiye’de masa kuruldu. Cumhur İttifakı kurulmadan önce kimin aklına gelirdi. Bunları çok iyi anlatmamız lazım. Bugün altılı bir masa var. Ne olduğu belli değil. Davutoğlu çıkmış, ‘Her genel başkanın yetkisi, cumhurbaşkanı ile eşit olacak’ diyor. Nasıl yöneteceksiniz? İP’in bizi bölen bir proje olduğunu görmemek kör ve sağır olmak lazım” diye konuştu.

“Terör örgütü bitirildi, oraya harcanan para ekonomiye kalacak”

Türkiye’de terörün bittiğini söyleyen Uçak; “Genel Başkanımız bir rakam açıklamıştı. Bugüne kadar terörle mücadeleye harcanan paranın 2.240 milyar dolar olduğunu söyledi. 240 milyar dolar ile bir Türkiye daha kurulurdu. Bugün İHA ve SİHA’lar ile terör örgütü bitirildi. Bu para artık ekonomiye kalacak. Bunu gören karşı taraf milli beraberliği bozmak için her türlü oyunu yapıyor. Vatandaşımızın buna izin vereceğini sanmıyorum” dedi.

 “Denizli milliyetçi kenttir”

Denizli’deki vatandaşlara seslenen Uçak, “Geçtiğimiz dönem il başkanına, yönetimine, bölge milletvekiline hatta genel merkeze sinirlenerek ayrılmış kardeşlerimize tüm bunları anlatmamız gerekiyor. Tekrar partiye dönmelerini sağlamamız gerekiyor. Tüm partililerimizi bu göreve çağırıyorum. İl başkanımız en az 1 milletvekili dedi. Ben bu birlik ve beraberlikle en az 2 milletvekili çıkaracağımıza inanıyorum. Denizli’den bunu çıkarmamamız için engel yok. Denizli milliyetçi bir kenttir. Vatanını bayrağını sever. PKK yandaşı HDP ile işbirliği yapanlara oy mu vereceğiz” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir