Memleket Partisi’nde istifa

Memleket Partisi’nde istifa

Memleket Partisi’nin Pamukkale İlçe Başkanı Savaş Akman ve 13 kişilik yönetim kurulu üyeleri, görevlerinden istifa ettiklerini duyurdu.

Memleket Partisi’nin Pamukkale İlçe Başkanı Savaş Akman, İlçe Sekreteri Yeşim Karaoğlan Uyar, İlçe Başkan Yardımcısı Yücel Kavasoğlu, İlçe Başkan Yardımcısı Ömer Şenel, Sayman Yalçın Kaçar, İl Eğitim Sekreteri Nevzat Çınar, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Bayam, Nurper Şelçuk, Hakan Arıkan, Burcu Erol, Yusuf Şaşar, Veli Vere, Aykut Çetinaslan ve Bayram Çetinel, görevlerinden istifa ettiklerini duyurdu. Yapılan yazılı basın açıklamasında İlçe Başkanı Savaş Akman, “Demokrasinin kökleşmesi ve gelişmesi için, siyaset siyah ya da beyaz iki renge sıkıştırılmış bir yapı yerine gri tonlarında bulunması ve bu partilerin mecliste işbirliği yapması gerektiği düşüncesinde olduğum için yeni kurulan Memleket Partisi’nde görev aldım.

Büyük heyecanla çıktığımız yolda ilimizdeki örgütlenme yetersizliği, kısır çekişmeler, ayrımcılık gibi birlik ve bütünlüğü bozan tutum ve davranışlardan kaçınmak yerine bütün bunları körükleyen 8 ilçe örgütüyle yapılan il kongresinden sonra 14. ayın sonunda 5 ilçeye düşen iki görevlendirmenin dışında tek bir ilçe bile kuramayan il başkanı, kendi beceriksizliğini örtmek için, özellikle Pamukkale, Acıpayam, Çal İlçe Başkanı’yla sürtüşmeye giren partisinin Pamukkale İlçesi’ni itibarsızlaştırmaya yönelik tutum ve davranışlarda bulunan; ‘Pamukkale İlçesi çalışmıyor’ diye genel başkan yardımcılarına şikayetçi olan diğer ilçe örgütleri dört başı mamur çalışıyormuş gibi kişisel egolar ile hareket etmiş olup Merkezefendi İlçe Başkanı üç ay aradan sonra yaptığı toplantıya 5 yönetim kurulu katılıyor. Toplantının ana gündem maddesi Pamukkale ve Acıpayam ilçe başkanının çekiştirme dedikodusunu yapmak. Ben 30 yıllık siyasi hayatımda böyle bir soytarılık görmedim. Bu örgütlenme yetersizliğinden genel merkezinde çok rahatsız olmadığını gördüğüm için Pamukkale İlçe Başkanlığı’ndan yönetim kurulu üyelerimle birlikte istifa ettik” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir