Kaklık düğün salonu açıldı

Kaklık düğün salonu açıldı

Honaz Belediyesi Kaklık Düğün Salonu için ilçenin Kaklık Mahallesi’nde açılış töreni düzenlendi.

Honaz Belediyesi, Kaklık Mahallesi’ndeki Belediye Düğün salonu, düzenlenen törenle açıldı. Açılışa; CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Merkezefendi ve Pamukkale İlçe Başkanları, İl Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanları ile Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları, çok sayıda Honazlı vatandaş katıldı.

“HALKIN SORUNLARINA ÇÖZÜM NOKTASINDA GAYRET EDİLİYOR”

Törende ilk sözü alan CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu “Kaklık’a bu kadar hizmet etmenin karşılığını şu salonu dolduran vatandaşlarımız ile bir arada olarak görüyoruz. Derman belediyecilik, dokunan belediyecilik, halkın sorunlarına çözüm noktasında ranta yatırım yapmayan. Gerçekten insanların ihtiyaçları üzerinden üretim anlayışını egemen kılmak üzere; CHP, Millet İttifakı ile beraber yola çıktı. Bunun ne kadar doğru olduğunu hem sizlerden hem de Yüksel Kepenek Başkanımızın hizmetlerinden görmekteyiz. Bu anlamda el ele tutuşmak zorundayız. Çünkü bizim bu güzellikleri birlikte yaşamaktan başka şansımız yok. Beraber kardeşçe yaşayacağımız bir Türkiye’yi inşa etmeliyiz. Bu güzel salonun yenilenmesinde, bu güzel ortamın oluşmasında emeği geçen başta Belediye Başkanımız olmak üzere tüm personeline teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun.” dedi.

“BİR GÜN BİLE BOŞ DURMAYACAĞIZ”

Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, ilçeye verdikleri yatırım sözlerini bir bir gerçekleştirdiklerini ifade etti. Kepenek; “Burayı teslim aldığımızda inanın gençlerin hayalini süsleyen bir düğün ya da ölmüş bir akrabamızın, kardeşimizin hayır yemeğini yapacağımız bir yer değildi. Kafa yorduk, ‘ne yapabiliriz’ diye, günlerce uğraştık ve insana yaraşır, gençlerimizin hayallerinin gerçekleşeceği düğünlerin nikâhların yapılacağı, ölmüşlerimizin mevlid ve hayır yemeklerinin yapılacağı, asker yemeklerinin yapılacağı çok güzel bir tesise dönüştü. Kaklık, hem 31 Mart hem de 2 Haziran Seçimlerinde bize sonsuz desteklerini esirgemeyen çok özel insanların, çok dost canlısı gerçek yoldaşların bulunduğu bir mahalle. Bu mahallede öyle dostlar var ki, uzaklardan da olsa bize her zaman desteğini bütün akrabalarıyla, hiç esirgemeyen Ali Koyuncu ağabeyim burada. Tabi ki çok değerli kardeşim Mustafa Buran, Hasan Hüseyin Çalışkan. O kadar dost var ki saymakla bitmez. Göreve geldiğimiz günden bu yana bu değerli dostlarımla kardeşlerimle el ele vererek Kaklık’ın sorunlarına nokta atışları yaptık. Su sorunumuz vardı, iki tane bölgeye su sondaj çalışması yaptık ve yaklaşık 4800 dönüm alanı suyla buluşturduk. Belki yaptığımız işlerin içinde halka dokunan üretime dokunan üreticiye dokunan en değerli yatırımlardan bir tanesi. Çok fazla görünmez bu yatırım ama biliyorum ki o yatırım sayesinde Kaklık merkez suyla buluştu. Kadınlarımızın buradaki yaşayanların çoğunun özlemle beklediği doğalgazı getirdik. Doğalgazımız bütün yurttaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Sokaklardaki bütün üstyapı çalışmalarını Honaz Belediyesi olarak biz yapıyoruz. Ne demiştik? ‘Kaklık her şeyin en güzeline layık’. Çok daha güzel projelerimiz var, yeni projelerimiz var. 2023 yılı gerçekten dolu dolu geçecek. Bir gün bile boş durmayacağız. Kaklık’ta Kocabaş’ta 22 mahallenin her birinde tek tek ne sorun varsa iyi bir planlamayla hepsini çözeceğiz. Kaklık Düğün salonumuzda sadece düğün, nişan değil; yaz döneminde, kış döneminde sinemamızda olacak. Sinema gösterimleri, çocuk tiyatroları, çocuk oyunları, çocuk filmleri olacak yani biz sadece fiziksel hayatı değil aynı zamanda sosyo-kültürel hayatı da doyuracak çok önemli projelere imza atmış oluyoruz. Kaklıklı vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” dedi.

AÇILIŞ KURDELESİ HEP BİRLİKTE KESİLDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Honaz İlçe Başkanı Mustafa Çelik ve Honaz Belediye Meclis Üyesi Mustafa Buran’da, başta Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmaların ardından dualar edildi. Daha sonra katılımcılar, açılış kurdelesini hep birlikte kesti. Törene katılanlara ikramlar ve çocuklar için etkinlikler düzenlendi. Tören sonunda ses sanatçısı Selinay, izleyicilere müzik dinletisi sundu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir