“Kadınlar Büyük Türkiye Yolunda”

“Kadınlar Büyük Türkiye Yolunda”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir dizi açılışlar ve temaslar için Denizli’ye geliyor. Yarın yapılacak olan mitingin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan bir kadın buluşması gerçekleştirecek.

Bir dizi açılış ve buluşma için kente gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programında “Bilimde, Sanatta, Sporda, Üretimde, Kültürde, Siyasette Kadın konulu il buluşmalarımızın dördüncüsü olan buluşma ile alakalı basın açıklaması yayımlayan Ak Parti Milletvekili Nilgün Ök; ““Bilimde, Sanatta, Sporda, Üretimde, Kültürde, Siyasette Kadın konulu il buluşmalarımızın dördüncüsü için Denizli’deyiz. Denizli’deki programımızı 2500 kadın çalışanıyla Türkiye’deki 379 organize sanayi bölgesi içinde Denizli’nin en fazla kadın istihdamı yapan tekstil fabrikasında gerçekleştiriyoruz” dedi.

Milletvekili Ök, “AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilatı olarak Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 21 yıldır kadınların ekonomik özgürlüğünü elde edip hayatın her alanında daha fazla yer alması için çalışıyoruz. Bu amaçla “Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda” sloganıyla 81 ilde “Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali” buluşmalarını gerçekleştirerek bir iş fikri olan, üreten ve ürettiğine katma değer katan kadınların devlet desteklerinden haberdar olmalarına aracı olduk.Bu programların büyük buluşmasını 19 Aralık’ta Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle İstanbul’da 1500 kadın girişimcinin katılımıyla “Kadın Emeği Zirvesi” ile taçlandırdık. AK Parti olarak beşeri sermayenin de bir unsuru olan kadınların iş gücü piyasasına, istihdama katılımı için 21 yıldır birçok destek ve teşviki hayata geçirdik. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle daha önce Eskişehir, Gaziantep ve Antalya’da gerçekleştirdiğimiz “Bilimde, Sanatta, Sporda, Üretimde, Kültürde, Siyasette Kadın konulu il buluşmalarımızın dördüncüsü için bugün Denizli’deyiz. Denizli’deki programımızı 2500 kadın çalışanıyla Türkiye’deki 379 organize sanayi bölgesi içinde Denizli’nin en fazla kadın istihdamı yapan tekstil fabrikasında gerçekleştiriyoruz. Programımızda Denizli’nin yetiştirdiği, Denizli’ye ve ülkemize üretim konusunda değer katan işçilerimizi, emekçilerimizi ve yine Denizli için üreten kadınların ilham veren hikâyelerini dinleyeceğiz, gelecek vizyonumuzu paylaşacağız. İnanıyoruz ki Türkiye Yüzyılı’nda kadınlar; üretimin, kalkınmanın, huzurun ve şefkatin eli olacak” şeklinde ifade etti.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir