Kadın Meclisi’nden Kadın Hakları Günü’ne özel program

Kadın Meclisi’nden Kadın Hakları Günü’ne özel program

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 88’inci yıl dönümü dolayısıyla program düzenledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 88’inci yıl dönümü dolayısıyla program düzenledi. Kredi ve Yurtlar Kurumu Fatma Yıldız Hanım Yurt Müdürlüğü’nde düzenlenen programa; Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Kadın Meclisi üyeleri, davetliler ve öğrenciler katıldı. Programda Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Sosyoloji Bölümü Araştırma Görevlisi Buket Bereketli, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin tarihsel süreci ve Türk kadınının sosyal hayata katılımı konusunda seminer verdi. Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen programa gösterdikleri ilgiden dolayı öğrencilere teşekkür ederek, “Bu özel günde sizlerle birlikte olmak kadın meclisimizi çok mutlu etti” dedi.  

“Türk kadını hayatın her safhasında olmalı”

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci ise, 5 Aralık’ın aynı zamanda Dünya Gönüllüler Günü olduğuna dikkati çekti. Kent Konseyi üyelerinin tamamının gönüllü olduğunu kaydeden Değirmenci, “Onlar, sizlerle iyi vakit geçirmek, tecrübelerini paylaşmak ve Türk toplumundaki geleceğin yöneticilerine, geleceğin siyasetçilerine, geleceğin iş kadınlarına, geleceğin akademisyenlerine rol model olmak için buradalar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Biz şunu istiyoruz; kadınıyla erkeğiyle Atatürk’ün göstermiş olduğu muasır medeniyetler seviyesini hep beraber yakalamamız ve daha üst seviyelere ilerlememiz lazım” dedi. Türk kadınının ekonominin, istihdamın, üretimin, kültür ve sanatın, sporun içerisinde olması gerektiğini kaydeden Değirmenci, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman kadınlara pozitif ayrımcılık yapan bir belediye olduğuna vurgu yaparak, talep gelmesi halinde kültür, sanat, spor gibi farklı programlar da yapabileceklerini ifade etti.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir