Honaz’a bir gündüz bakım evi daha

Honaz’a bir gündüz bakım evi daha

Honaz Belediyesi’nce daha önce Kızılyer Mahallesi’nde yapılan ve halkın hizmetine sunulan gündüz bakım evinin ikincisi Kocabaş Mahallesi’nde yapılacak. Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, “Biz, Kızılyer’de bir gündüz bakım evi yapmıştık. Gerçekten çok başarılı oldu. Önümüzdeki cuma günü, Kocabaş Mahallemizde yeni bir gündüz bakım evi temelini atacağız ve kısa sürede tamamlayacağız. Honaz merkezde protokolünü yaptık, bir gündüz bakım evi yapıyoruz” dedi.

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, DRT ekranlarında yayınlanan ve Cansu Karacık Yazıcı tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programına konuk oldu. İlçede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Kepenek, daha önce Kızılyer Mahallesi’nde yapılan ve halkın hizmetine sunulan gündüz bakım evinin ikincisinin Kocabaş Mahallesi’nde yapılacağını söyledi. Başkan Kepenek, “Honaz Belediyesi, çok yoğun çalışıyor. 3 yaşından 77 yaşına kadar herkesin hayatına bir yerden dokunmaya çalışıyor. Biz, Kızılyer’de bir gündüz bakım evi yapmıştık. Gerçekten çok başarılı oldu. Önümüzdeki cuma günü, Kocabaş Mahallemizde yeni bir gündüz bakım evi temelini atacağız ve kısa sürede tamamlayacağız. Honaz merkezde protokolünü yaptık. Bir gündüz bakım evi yapıyoruz. Çünkü ülkemizdeki insanların artık çalışmaya ihtiyacı var, tek kişi çalışarak hayatını sürdüremiyor. Kadının da çalışması gerekiyor. Honaz’da organize sanayi bölgesi bulunuyor ve mermer sektörü de yoğun. Kadınlarımızın çok önemli bir bölümü maalesef çocuklarını bırakamadıkları için çalışamıyorlar. İşte biz onlara olanak sunup; ‘Siz çocuklarınızı bırakın, biz onlara bakarız. Siz, istihdam edilin, çalışın, üretin ve ailenize katkı sağlayın’ diyoruz. Çocuklara güvenli eğitim kurumu kazandırma yoluna gittik. Kızılyer’de başardık, şimdi Kocabaş ve ardından da Honaz merkezde çok önemli yatırımlar yapıyoruz” şeklinde ifade etti.

“Üzerimize düşeni yapıyoruz”

Nitelikli ve yüksek nitelikli insan gücünün yetiştirilmesinin temelinde okul öncesi eğitim geldiğini ifade eden Başkan Kepenek, şunları kaydetti: “Okul öncesi eğitimde çocukların merak ve araştırma güdüsünü, birlikte yaşama, birlikte problem çözme gibi birçok niteliği onlara kazandırırsanız, üst eğitim kurumlarına da o nitelikler hızlıca büyüyerek gidiyor. Türkiye’nin en büyük sıkıntılarından bir tanesi, nitelikli ve yüksek nitelikli insan gücünün yurtdışına çıkış isteğidir. Bugün 10 gençten 7 tanesi, ‘Fırsat bulduğunuzda yurtdışına gider misiniz?’ sorusuna, ‘Evet’ diyor. Neden gitsinler? Neden bizim yetiştirdiğimiz bu değerli çocuklar yurtdışına gitsin? Onlara, piyasanın gerektirdiği nitelikleri, yüksek nitelikleri kazandırıp; bu ülkede üretime dahil etmek ve onları da bu ülkenin kalkınması için bir motor güç olarak kullanmak hepimizin boynunun borcudur. Okul öncesi eğitim konusunda Honaz Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Pırıl pırıl, merak duygusu uyandırılmış gençleri, bir üst eğitim kurumuna teslim ediyoruz. Sonrasında onların yetişmesi için var gücümüzle her türlü desteği sağlıyoruz.”

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir