Hibe fidanlar, Buldan Belediyesi’ne teslim edildi

Hibe fidanlar, Buldan Belediyesi’ne teslim edildi

Buldan Belediyesi’ne ‘Ağaçlandırma’ projesi kapsamında Orman ve Tarım Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nden gönderilen 2 bin hibe fidanı teslim aldı.

Buldan Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü’nce hazırlanan ‘Ağaçlandırma’ projesi, Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nün ‘Devlet Ağaçlandırma Hibe Fidan Desteği’ kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştı. Proje kapsamında gönderilen 2 bin hibe fidan, Buldan Belediyesi’ne teslim edildi. Fidan teslim törenine; Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in yanı sıra, Plan ve Proje Müdürü Zeliha Akyol, MHP İlçe Başkanı İbrahim Aksüt, belediye meclis üyeleri, belediye park ve bahçeler müdürlüğü ekipleri katıldı.

700 bin TL’lik hibe

İçerisinde ‘Ağlayan çam’, ‘sekoya’ gibi nadir türlerinde bulunduğu 12 türden 2 bin hibe fidanı, iki ay içerisinde toprakla buluşturacaklarını belirten Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Geçtiğimiz yıl 400 bin TL değerinde 2 bin 300 fidan desteği almıştık. Bu yıl ikinci kez desteklenmeye hak kazanan Ağaçlandırma projemiz kapsamında ağlayan çam, sekuya, dut, kanada erguvanı, çınar gibi 12 farklı türde 2 bin hibe fidanı toprakla buluşturacağız. Toplam maliyeti ise 700 bin TL. Yeşil Buldan’ımız daha yeşil olacak” dedi.

“Görsel şölene şahitlik ettik”

Bahar aylarında yol kenarlarına dikilen pembe akasyaların açmasıyla görsel bir şölen oluştuğunu belirten Başkan Şevik, “2007-2014 başkanlık dönemimde dikilen pembe ağaçlar bugün ilçemizde görsel şölen oluşturuyor. İlçemize gelen yerli ve yabancı turistleri rengarenk ve mis kokularıyla karşılayan pembe akasyalardan bu yıl da dikiyoruz. Nadir bulunan ağlayan çam, sekuya gibi 12 farklı türde fidanın ilçemize katacağı güzelliği bir düşünün” diye konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir