Gaziantep Basketbol: 80 – Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket: 78

Gaziantep Basketbol: 80 – Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket: 78

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nin 12. haftasında Gaziantep Basketbol ile Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket Şahinbey Salonu’nda karşılaştı.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 12. haftasında Gaziantep Basketbol, sahasında Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket’i 80-78 yendi.

Son 3 maçını kaybeden Gaziantep Basketbol ile 7 maçta 5 galibiyet alan Yukatel Merkezefendi karşı karşıya geldi. Gaziantep maça; Codi, Leyton, Damyean, Conner, Muhsin beşiyle başlarken, Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket; Max, Andrew, Hamilton, Ayberk ve Nikos beşlisiyle maça çıktı. Maç dengeli bir oyun ile başladı ve 1. periyot berabere sonuçlandı. (15-15) İkinci periyoda hızlı başlayan Gaziantep temsilcisi etkili oyunu ile farkı 7 sayıya çıkardı. (34-27) 2. Yarıda Max’ın etkili oyunu ile Merkezefendi Basket maça ortak oldu ve 1 sayı önde tamamladı. (53-54) Maçın son periyodu nefesleri kesti. Karşılıklı basketlerle geçen 4. Periyotta Gaziantep Basketbol maçın bitimine 1:09 saniye kala farkı 7‘ye çıkardı. Maçın Mvp’si Heidegger’in etkili oyunu ile Denizli temsilcisi farkı 2 ye kadar indirdi. Son saniyeye kadar nefes kesen maçta, Gaziantep basketbol karşılaşmayı 2 sayı fakla kazandı.

Salon: Şahinbey

Hakemler: Kaan Büyükçil, Ayşeur Yazıcıoğlu, Polat Parlak

Gaziantep Basketbol: Miller 13, Hammonds 20, Dotson 18, Frankamp 17, Muhsin Yaşar, Can Uğur Öğüt, Metin Türen, Birkan Batuk 2, Leon Harun Apaydın, Egbunu 10

Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket: Heidegger 29, Harrison 9, Rogkavopoulos 18, Ayberk Olmaz 12, Hamilton 10, Arca Tülüoğlu, Altan Erol, Bilgehan Diril, Peterka, Muhammed Doğan Şenli

1. Periyot: 15-15

Devre: 34-27

3. Periyot: 53-54

Maç Sonu:  80-78

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir