Denizlili belediye başkanları toplandı

Denizlili belediye başkanları toplandı

Kentte görev yapmış belediye başkanları, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin ev sahipliğinde ve Pamuk Kafe’de bir araya geldi.

Denizli’de belediye başkanlığı görevini yapanların bir çatı altında toplayan Denizli Belediye Başkanları Derneği (DBBD) 2019 yılında kuruldu. Dernek üyeleri, 16 Aralık Cuma günü saat 14.30’da Pamukkale Üniversitesi Teknokent Konferans Salonu’nda gerçekleştirecek genel kurul öncesinde Pamuk Kafe’de bir araya geldi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin ev sahipliğinde yapılan toplantıda konuşan Dernek Başkanı Tuncer Tunçbilek; “Biz yalnızlığı gidermek, vefasızlığı gidermek, sahipsizliği gidermek bu kutsal görevi yapmış Belediye Başkanlarının birliğini sağlamak ve sesi olmak için Denizli Belediye Başkanları Derneği’ni kurduk. Geçmiş dönemlerde görev yapmış belediye başkanlarımızın yanında mevcutta görev yapan belediye başkanlarımız da üyemiz ve tüzüğümüz gereği görevdeki Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız da onursal Başkanımız. Tüm başkanlarımızın desteğini alarak çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Hem görevdeki hem de daha önce görev yapmış belediye başkanlarımızla daha hızlı ve etkin iletişim kurabilmek için İlçe Temsilciliklerimizi oluşturduk. Bu hafta başında ilçe temsilcisi emekli Belediye Başkanlarımızla Pamukkale Belediyesi’ne ait Pamuk Kafe’de yönetim kurulu üyelerimiz; Hüdaverdi Otaklı, Mustafa Akçay, İsmail Yarımca, Ali Helvacı ve Abdülkadir Uslu Başkanlarımızın da katıldığı bir istişare toplantısı gerçekleştirdik. Pamuk Kafe’de bizi misafir eden Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki Bey’e de teşekkür ediyoruz” dedi.

Genel kurul cuma günü

Dernek, 2. genel kurulunu DBBD Onursal Başkanı ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Türkiye Belediye Başkanları Derneği Genel Başkanı Hüseyin Erer’in de katılımlarıyla 16 Aralık Cuma günü saat 14.30’da, Pamukkale Üniversitesi Teknokent Konferans Salonu’nda gerçekleştirecek. Genel kurulun aynı zamanda birlik ve beraberliğin de bir göstergesi olacağını belirten Başkan Tunçbilek, hayatta olan tüm belediye başkanlarını toplantıya davet etti.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir