Denizli’de düzenlenen toplu açılış töreni bakanların konuşmalarıyla başladı

Denizli’de düzenlenen toplu açılış töreni bakanların konuşmalarıyla başladı

Denizli'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenen toplu açılış töreni, bakanların konuşmalarıyla başladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 29 Ekim Bulvarı’nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı eliyle Denizli’ye 10 bin 815 konut kazandırdıklarını ve Bozkurt ilçesindeki depremin ardından ihtiyaç sahiplerine yeni konutlar yapıp teslim ettiklerini hatırlattı. Türk milletini hiçbir zaman mahcup etmediklerini ve verdikleri sözleri yerine getirdiklerini kaydeden Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çok şükür eser yerine bahane üretenlerden olmadık, her zaman eser ürettik, eser siyaseti yaptık ve onlara rağmen işte o altılı masaya rağmen yine eser üretmeye devam edeceğiz. Milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Çünkü kardeşlerim bizim gelecek seçim kaygımız yok. Bizim kaygımız çocuklarımıza, evlatlarımıza daha iyi daha güzel bir gelecek bırakma kaygısıdır. Bu anlayışla çalışıyoruz ve ben inanıyorum ki buradaki Denizlili kardeşlerim 2023 yılında Cumhur İttifakı’mıza, Cumhurbaşkanı’mıza rekor oyla destek verecektir.”


“Türkiye Yüzyılı’nı gençlerin yüzyılı yapacağız”


Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye’yi her alanda yapılan yatırımlarla dünyayla yarışacak bir seviyeye getirdiklerini söyledi. Son 20 yıldaki eser siyasetinin bu milletin iftihar tablosu olduğunu kaydeden Kasapoğlu, “AK Parti hükümetlerinin en önemli özelliği her şehrin ihtiyacına, dinamiklerine göre siyaset üretmesidir. İşte biz gençlik sporda, Bakanlık olarak Türkiye’nin dört bir tarafında 7/24 esasıyla çalışıyoruz. Analiz, takip ediyoruz. Katılımcı ruhla gençlerimizi süreçlere katıyoruz ve programlarımızı çalışmalarımızı bunlara göre şekillendiriyoruz.” ifadelerini kullandı. Türkiye’nin dört bir yanından Türkiye’yi ve şanlı bayrağını gururla temsil eden binlerce sporcunun yetiştiğini belirterek, “Gençlerimizle, sporcularımızla Cumhuriyet’imizin yüzüncü yılını ve Türkiye Yüzyılı’nı gençlerin yüzyılı yapacağız, sporcuların yüzyılı yapacağız.” diye konuştu. Türkiye’nin seçim sürecinde olduğunu hatırlatan Kasapoğlu, “İnşallah 14 Mayıs’ta Denizli ilçeleriyle, mahalleleriyle, köyleriyle tüm dünyaya, Türkiye’ye bir yerlerden ayar vermeye kalkanlara, iç odaklara, dış odaklara demokrasinin mesajını verecek, adaletin mesajını verecek. Türkiye Yüzyılı’nın mesajını verecek.” dedi.


“Türkiye yepyeni bir hikaye oluşturdu”


Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaptığı konuşmada, son 20 yılda tüm alanlarda olduğu gibi eğitimde de devasa yatırımların yapıldığını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki hükümetlerin ülkenin evlatlarının eğitime çok rahat bir şekilde ve ücretsiz bir şekilde erişebilmesi için tüm Türkiye’de yeni okullar ve derslikler yapıldığını belirten Özer, öğretmen sayısının da artırıldığını kaydetti. Bakan Özer, Cumhuriyetin birinci yüzyılında, eğitimdeki gecikmenin son 20 yılda telafi edildiğini kaydederek, şöyle konuştu: “Eğer ben eğitime erişimi engellersen kendi kültürel iktidarımı muhkem kılmış olurum, işte onların yapmak istediği şey bu ülkenin evlatlarının bu ülkede kültürel iktidar yoluyla söz söyleme hakkını engellemek. Peki, Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı şey ne? Bu ülkenin evlatlarının din, dil, mezhep, cinsiyet ayrımı yapmadan bu kültürel iktidarın bir parçası olmasını sağlamak. İşte bunun için Türkiye tüm alanlarda sadece eğitim alanında değil yepyeni bir dil oluşturdu, yepyeni bir hikaye oluşturdu ve bu hikayeyi Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye Yüzyılı ismiyle Cumhuriyetin ikinci yüzyılı için yepyeni bir aşamaya taşıdı.” Özer, konuşmasını, “Türkiye Yüzyılı’nda beraber yürümeye hazır mısınız? Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu hizmetlerin durmaması için var gücünüzle çalışmaya hazır mısınız?” diyerek tamamladı.

“Gelecek yüzyılın Türkiye’nin yüzyılı”


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 29 Ekim Bulvarı’nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, bugüne kadar her zaman hizmet siyasetinin parçası olduklarını, milletin karşısına her zaman projelerle çıktıklarını söyledi. Denizli’ye son 19 yılda 4 milyar 83 milyon liralık enerji yatırımı yaptıklarını belirterek Dönmez, “Bugün 7 ilçemizi daha doğalgaza kavuşturuyoruz. Baklan, Bozkurt, Buldan, Çal, Çameli, Çardak ve Kale’yi doğalgazla buluşturuyoruz. Geriye sadece 4 ilçemiz kaldık. İnşallah onları da en kısa sürede tamamlamak suretiyle doğalgazın konforundan, rahatlığından yararlandıracağız.” dedi. Bakan Dönmez, gelecek yüzyılın Türkiye’nin yüzyılı olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Bizim siyasetimizin öznesi bu aziz millettir. Yerli ve milli duruştur. Milletimizin hayallerini, hedeflerini gerçeğe dönüşmektir. Bu siyaset vizyon, kararlı duruş, güçlü liderlik ister. Arkasında sizler gibi liderinin arkasında duran milyonlar ister. Allah sizlerden razı olsun. Her seçimde AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanı’mızın yanında oldunuz ve şimdi 2023 seçimlerinde bir kez daha AK Parti diyor muyuz? Bir kez daha Recep Tayyip Erdoğan diyor muyuz? İşte bu inanç, bu adanmışlık, bu ruh bizleri yeni zaferlere taşıyacak inşallah.”


“Türkiye dünyanın dikkatle takip ettiği ülke oldu”


Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, bugüne kadar yapılan hizmetlerin Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyle gerçekleştirildiğini söyledi. Tarımsal ihracatın 2002’de 3,8 milyar dolar olduğunu hatırlatan Kirişci, “Peki 2022 yılı sonu itibarıyla rakam ne oldu? 30 milyara dayandı. Peki 30 milyar dolar nedir? Değerli kardeşlerim, 2002 yılında tüm Türkiye’nin ürettikleri sadece tarım sektörü değil, tekstilinden konfeksiyonuna, otomotivine tüm Türkiye’nin ürettikleri 36 milyar dolardı ama şimdi tek başına tarım ve gıda ürünleri 30 milyar dolara dayandı. Allah izin verirse bu yılın sonunda gelecek yılın başında bu 30 milyar doları benim eli öpülesi üretici kardeşlerim sağlamış olacaktır.” dedi. Tarıma verilen desteğin 2002 yılında sadece 1,8 lira olduğunu belirten Kirişci, şöyle devam etti: “Şimdi ne kadar? 54 milyar lira değerli kardeşlerim. 30 kat arttı. Bu artışı sağlayan lider sayesinde bu ülke üretmeye devam etti. Sadece bitkisel üretimde mi bu artış oldu? Hayır. Hayvansal üretimde de oldu? 9,9 milyon baş büyük başımız varken bugün 18 milyona çıktı. Küçükbaş hayvan sayımız 32 milyonken 58 milyona ulaştı. Arıcılıkta, su ürünlerinde gerçekten Türkiye bu üreticilerimiz sayesinde destan yazmaya başladı.”


“Eser ve hizmet fırtınası estirmeye devam edeceğiz”


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bugün hizmete alınacak Denizli Çevre Yolu ve Honaz Tüneli’nin toplam 32 kilometre uzunluğunda olduğunu söyledi. Bunun 18 kilometresini daha önce açtıklarını hatırlatan Karaismailoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 14 kilometresini de açarak içerisinde 2 bin 640 metre uzunluğundaki Honaz Tüneli ile hizmete veriyoruz. 28 kilometrelik yolu sadece 14 kilometreye düşürüyoruz. Ankara’dan, İzmir’den, Afyon’dan, Uşak’tan gelen vasıtaların şehir içine girmeden transit olarak Antalya, Burdur’a bağlantılarını bu şekilde sağlamış oluyoruz.” dedi. Karaismailoğlu, 100 yılda bitecek işleri 20 yıla sığdırdıklarını belirterek, “İnşallah bundan sonra da Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde eser ve hizmet fırtınası estirmeye devam edeceğiz. Tabii birileri masalarda oturup kalkarlar. Onlar çok çok da oturup kalkarlar. Seçim geldi neredeyse daha ortada bir şey yok ama bizim adayımız belli. Bizim adayımız 200 yıldır milletin gönlünde taht kuran Recep Tayyip Erdoğan.” diye konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir