“Denizli Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlıyor”

“Denizli Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlıyor”

Dünyanın en büyük ev tekstil fuarı konumunda olan Heimtextil Fuarı, Almanya’nın Frankfurt kentinde kapılarını dünyaya açtı. Messe Frankfurt’ta ziyaretçilerini ağırlayan Heimtextil 2023’e katılan çok sayıda Denizli firması adeta fuara damga vurdu. Ak parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizlili firmaları yalnız bırakmadı.

Dünyanın en büyük ev tekstil fuarı konumunda olan Heimtextil Fuarı, 10 Ocak itibariyle kapılarını dünyaya açtı. Almanya’nın Frankfurt kentindeki Messe Frankfurt’ta misafirlerini ağırlayan Heimtextil 2023’e Türkiye’den çok sayıda tekstil firması katıldı. Tekstilin başkenti Denizli’den de firmalar fuara katılarak, stant açtı. Fuarda adeta Denizli rüzgârı esti.

Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Tekrar Frankfurt’ta aynı tekstilde iş adamlarımızla beraberiz. Tabii ki Türkiye’nin bugün 300 ‘ü aşan firmasıyla tekstil alanında katılımcı olarak burada, fuarda olması ve en büyük katılımcı ülkelerden birisi olmasıyla gurur duyuyoruz. Denizli olarak da 78 firmamız var. Denizli’yi temsil eden iş adamlarımız var. Katılımcılarımız var. Ayrıca ziyaretçilerimiz var. Özlemle bu fuarı bekledik. Alıcıların ve satıcıların buluştuğu, kendi ürünlerini sergiledikleri bir pazar yeri var. Bu pazarın ben hem ülkemiz açısından hem de dünya açısından hayırlı olacağını düşünüyorum. Burada dikkat ettiğim en önemli noktalardan bir tanesi de gerek Rusya Ukrayna Savaşı, gerekse Avrupa enerji krizi.  Avrupa’daki Avrupa Birliği’ndeki enflasyon yükselmesiyle beraber de bir pazar daralması oldu. Türkiye’deki sanayicilerimizin, tekstil üreticilerimizin Avrupa’daki tedarikçilerin buradaki pazarının 2023’de açılacağını düşünüyorum. Bununda Türkiye ekonomisine daha iyi ve olumlu bir şekilde yansıyacağını düşünüyoruz” dedi.  

Denizli’nin ihracat rakamına dikkat çeken Tin,  “Biliyorsunuz Denizli olarak da bugün baktığımızda 4,5 milyarı geçen bir ihracat rakamıyla Türkiye’de de ilk dokuz il içerisindeyiz. Dolayısıyla Denizli Türkiye ekonomisine, bütçesine büyük katkı sağlamakta. Hem döviz girdisi olarak hem de ihracat olarak hem de vergisel anlamda merkezi hazineye büyük katkı sağlıyor. Bunun artarak devam etmesi gerekiyor. Biz de bu sebeple işte burada DSO, DTO başkanlarımızla birlikten beraber iş adamlarımızı ziyaret edeceğiz. Onlara hayırlı olsun diyeceğiz. Talep ve isteklerini alacağız. Bunları gerek bakanlıklarımızdan, gerekse yine aynı şekilde cumhurbaşkanımıza mecliste ileterek bakanlarımıza, grup başkan vekillerimize buradaki ihtiyaçları, temellerini de gereğini karşılamaya çalışacağız” şeklinde ifade etti.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir