DENİB 79 üyesinin 2023 koleksiyonlarını Almanya’da görücüye çıkardı

DENİB 79 üyesinin 2023 koleksiyonlarını Almanya’da görücüye çıkardı

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) üyesi 79 firmanın hazırladığı 2023 koleksiyonları, ev tekstili sektöründe dünyanın en önemli fuarları arasında gösterilen Heimtextil’de görücüye çıktı. Ev tekstiline olan ilgilinin önümüzdeki dönemde artacağına işaret eden DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, “Denizli olarak, toplam 3,5 milyar doları bulan ev tekstili ihracatının en azından yarısını tek başımıza üretip gerçekleştiriyoruz” dedi.

Ev tekstili sektörünün önemli buluşma noktalarından birisi olan Heimtextil Fuarı 2023, Almanya’nın Frankfurt kentinde devam ediyor. Denizli’nin 79 stand ile katılımcı olarak yer aldığı ve Denizli İhracatçılar Birliği’nin Turkish Towels markasıyla 7. kez katılım sağladığı fuarda, Türk havlusuna yoğun ilgi gösteriliyor.

Denizli’den 100’ün üzerinde firmanın da ziyaretçi olarak yer aldığı fuarda, Türkiye 313 stand ile en yüksek sayıyla katılım sağlayan 3’üncü ülke konumunda bulunuyor. 2023 yılının trendlerin belirlendiği, dünyanın çeşitli yerlerinden profesyonel alıcıların, tasarımcıların, stilistlerin ve öğrencilerin de yer aldığı fuarda, havlu, bornoz, nevresim, perde, döşemelik kumaş, duvar kağıdı, yatak örtüsü gibi ev tekstili ürünlerinin yanı sıra teknoloji ürünleri ile makineler de sergileniyor.

Heimtextil Fuarın pandemi nedeniyle en son 2020 yılında yapıldığını hatırlatan DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, “Bu arada geçtiğimiz Haziran ayında teknik tekstillerle birleştirilerek Heimtextil Summer diye bir ara fuar yapıldı ama bu gayet sönük geçen bir fuar oldu. Mesela Denizli’den 32 firma vardı o fuarda, bugün Denizli’den 79 firma, ülkemizden 313 firma var. Burada katılımcı sırasında 3’ünci sırada olmamıza rağmen fuarda metrekare anlamında en büyük alanı Türk stantları oluşturuyor. Bu ülkemiz ihracatçısınız, ülkemiz ev tekstili sektörünün bu fuara gösterdiği ilgiyi ispatlıyor. DENİB olarak burada 83 metrekarelik bir standımızla varız. Ayrıca firmalarımız 8 – 10 aydır hazırladıkları yeni koleksiyonlarıyla buradalar. Gayet güzel stantlar hazırladılar, büyük emek verdiler. İnşallah bu emeklerinin karşılıklarını görürler diye umut ediyoruz” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir