DEBAGED kuruldu

DEBAGED kuruldu

Türkiye’de basketbolun gelişimi için oluşturulan ilk dernek, Denizli Basketbol Geliştirme Derneği (DEBAGED) kuruldu. Dernek ilk basın toplantısını Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleştirdi.

Türkiye’de ilk olarak basketbolun gelişimi için kurulan Denizli Basketbol Geliştirme Derneği’nin kurucu yönetimi Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması düzenledi.

Türkiye’de basketbolun gelişimi için oluşturulan ilk dernek, Denizli Basketbol Geliştirme Derneği (DEBAGED) kuruldu. Dernek ilk basın toplantısını Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleştirdi. Derneğin Kurucu Başkanı Sinan Soylu açıklamasında şunları söyledi; “25.10.2022 tarihiyle kütük numarasını alarak aktif olan derneğimiz, 13 kişiden oluşan yönetim kuruluyla zengin plan ve projeler ile sizlere merhaba demektedir. Derneğimizin temel amacı, yetişmekte olan yeni nesiller öncelikli olmakla beraber, gençlerimize spor bilincini aşılamak, spor disiplini ve ahlakını öğrenerek hayatın içerisinde var olmalarını desteklemektir. Bu süreçte kötü alışkanlıklardan uzak durmaları, teknoloji çağı olan günümüzde çocuklarımızın daha sosyal, daha hareketli ve hayatın her alanında aktif olarak bulunan sorumluluk sahibi bireyler olmalarını da sağlamaktır. Aynı zaman da hayallere ulaşılmasının çok zor olduğunu düşünen ve hayallerine gidecek yoldan yalnızlıkları sebebiyle dönecek olan çocuklarımızın, gençlerimizin, gelecekleri için hedeflerine ilerlerken; çıktıkları yolda en büyük destekçileri olmak ve hayallerine dokunmak, hedeflerine ulaşırken de geleceklerini inşa etmede basketbol sporu ile ışık olmak, destek vermek ve yetenekleri doğrultusunda hayatlarına yön vermelerinde yardımcı olarak rol almaktır” dedi.

‘Tüm paydaşları bir araya toplayacağız’

Kurulum aşamasında basketbol otoriteleri, Basketbol Federasyonu ve basketbol insanlarının desteklerini aldıklarını belirten Başkan Soylu; “öncelikle yol haritamızda, ilimizin tüm sınırları içerisinde her bir gence dokunmak adına organizasyonlar, paneller, kurslar, turnuvalar planlayarak; sanayi şehri olan ilimiz içerisinde firmalarla da iş birlikleri oluşturarak, herkesin bu oluşumun bir parçası olmasını sağlamak temel hedefimizdir. Bu yolda yalnız olmayan gençlerimizin en yakınları olan aileler için de planlanan organizasyon, eğitim ve programlar vardır. DEBAGED’in çıkmış olduğu bu heyecanlı yolculukta, şehrimizin önde gelen kurum ve kuruluşlarını bizlerle bütün olarak yanımızda görmek, beraber bu süreçleri inşa etmek en büyük temennimizdir. DEBAGED ülke sınırları içerisinde basketbol odaklı ve basketbolun da gelişimi için oluşan ilk dernek olma özelliğine sahiptir. Bu sebeple de birçok basketbol otoritesinin, basketbol insanının desteğini de yanına alarak bu yola çıkmıştır. Aynı zamanda fikir aşamasında Basketbol federasyonu nezdinde büyük bir özveri ile desteklenen derneğimiz, arkasına Türkiye Basketbol Federasyonunun gücünü de alarak, iş birlikleri içerisinde proseslerini oluşturmaktadır. DEBAGED’in fikir olarak ortaya çıktığı süreçte, Denizli Gençlik Spor il müdürlüğü ile de yapılan ön görüşmelerde, kendilerinin de büyük destek ve yaklaşımları, sürecin daha hızlı ve daha iddialı olmasına da en büyük zemini hazırlamış ve daha da cesaretlendirerek bizleri teşvik etmişlerdir. Sadece gençler ve sporcular odaklı olmayan derneğimiz, günümüz de kurumsal kimliğe sahip ve kurumsal kimlik kazanmak isteyen her bir firmaya, takımdaşlık ve aidiyet temelleri içerisinde projeler, yönetimsel organizasyonlar ile ilgili de danışmanlık, eğitim ve hizmetler verecektir. Basketbol ailesi içerisinde her bir kademe ve görevde, yetkili ve bağımsız her bir basketbol insanını da kapsayan derneğimizin bir diğer önceliği de ilk etapta Denizli içerisinde olmak şartıyla tüm paydaşları bir araya toplamaktır. Antrenörlerimizin, yöneticilerimizin ve kulüplerimizin gelişimi için de workshoplar, seminerler, tecrübeli ve duayen isimlerle danışmanlık şeklinde çalışmalar planlamaktadır. Bu yola çıkma cesaretini ve arzusunu gösteren, harekete geçen yönetim kuruluna öncelikle teşekkür eder, hayatın her bir alanının takım çalışmasıyla daha güzel ve daha verimli olduğuna inandığımızı belirtmek isteriz. Bu sebeple de geleceğimizi oluşturacak gençlerimizle yarınları inşa etmek için basketbol sevdalısı herkesi bu ailenin parçası olmaya davet ederiz” dedi.

Derneğin ilk yönetim kurulu ise şu şekilde: Başkan Sinan Soylu, Başkan yardımcıları; Mehmet Kaner ve Kaan Şanlıkan, Genel Sekreter Taylan Erdoğmuş, Sayman Şule Yılmaz, Üyeler; Ayşe Sarıkaya, Çağlar Akçal, Mustafa Çağlar, Tolga Yılmaz, Mehmet Aka, Çağlar Kolbaşı, Murat Atılgan, Murat Tekeli.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir