Cumalı ilköğretim okulu yenilendi

Cumalı ilköğretim okulu yenilendi

Bozkurt Belediyesi ve Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği(IWSA) Denizli Şubesi iş birliği ile Cumalı ilköğretim okuluna gerekli araç gereç ve eğitim seti yardımı yapıldı.

Bozkurt Belediyesi ve Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği(IWSA) Denizli Şubesi işbirliği ile Cumalı mahallesinde bulunan ve 42 öğrencinin öğrenim gördüğü ilkokul ve anasınıfına gerekli araç gereç ve eğitim seti yardımı yapıldı. Hayata geçirilen çalışmaları yerinde inceleyen Bozkurt Kaymakamı Tayyar Emre Mahmutoğlu, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği Denizli Şube Başkanı Fatma Engin Çaputçu, basından sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Nil Özer, Yönetim Kurulu Üyesi Nilgün Bermant ve Yönetim Kurulu Üyesi Genel Sekreter Elvan Özbilen, öğrenci ve veliler ile bir araya geldi.

“Güzel bir olaya hep birlikte şahitlik ettik”

Cumalı Mahallesinde gerçekleştirilen yardım ziyaretinde açıklamalarda bulunan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik “Bugün çok güzel bir olaya hep birlikte şahitlik ettik. Uluslararası Kadın Dayanışma Derneğinin Denizli Şube Başkanı Sayın Engin Çaputçu’nun da sayesinde biz de Bozkurt Belediyesi olarak Cumalı’daki anaokulu ve ilkokulun eksikliklerini giderdik. Halılarını, perdelerini her türlü oyun grubunu ve her türlü masasını sandalyesini yeniledik” ifadelerinde bulundu. Çocukların aldıkları eğitim hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Çelik “Tabii ki biz bunu sadece şimdi yapmıyoruz, daha önce Alikurt Mahallemizde ve Bozkurt Anaokulunda da yapmıştık. Çünkü bizler biliyoruz ki geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ne kadar iyi eğitirsek, ne kadar iyi olanaklar sunarsak onlar da Türkiye’nin geleceğini o derece güzel inşa edecekler” şeklinde ifade etti.

“Onlar Atatürk’ün çocukları”

Gerçekleştirilen yardım ve ziyaretler hakkında açıklamalarda bulunan Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği(IWSA) Denizli Şube Başkanı Fatma Engin Çaputçu “Biz sezon başında daha okullar açılmadan Bozkurt’ta Cumalı Mahallesi’nde bulunan anaokuluna 2 tane sınıf döşedik. Halısını perdesini sıralarını oyuncaklarını takım giderlerini de karşıladık ve o günden sonra bu okulu ziyarete gelememiştik. Bugün Birsen başkanımızla beraber haberleşerek Kaymakam beyle beraber okulun ziyaretine geldik ve çok mutlu olduk. Çocuklarımızı gördük, sınıflarımızı gördük. Sınıflarda gayet güzel olmuş, beklentimizin üstünde bir çalışma olmuş. Güzelliklerle karşılandık velilerde oradaydı, velilerin ikramları hep beraber güzel bir gün geçirdik.” Dedi. Kendileri için anasınıfı öğrencilerinin hazırlamış oldukları kısa gösteri hakkında konuşan IWSA Denizli Şube Başkanı Fatma Engin Çaputçu “Miniklerimiz bize bir eğlence ve hediye verdiler hepsi pırıl pırıl, hepsi Atatürk’ün çocukları. Ülkemizde yararlı ailelerine faydalı evlatlarımız onlar bizim” diye konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir